Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Heathrow będzie jeszcze większe

16 stycznia 2009

Brytyjski rząd opowiedział się za rozbudową lotniska Heathrow. Rozbudowa tego najbardziej zatłoczonego portu w Europie budzi wiele kontrowersji, przede wszystkim wśród organizacji ekologicznych.

Be Sociable, Share!


Heathrow rocznie obsługuje 65 mln pasażerów. Plan rozbudowy zakłada utworzenie trzeciego pasa startowego. Ogólnokrajowa debata nad rozwojem Heathrow trwała od 2003 roku. Aby zniwelować szkodliwość lotniska dla środowiska naturalnego zdecydowano się na budowę linii szybkiej kolej z samego lotniska do Szkocji, po to by podróżni nie przyjeżdżali do Londynu samochodami. 

Ekolodzy uważają jednak, że rozbudowa Heathrow spowoduje wzrost emisji CO2. Budowie nowego pasa przeciwni są też niektórzy posłowie Izby Gmin. Wskazują na spadek popytu na podróże lotnicze, a także na niecelowość rozbudowy potencjału Heathrow, gdy obecny jest wykorzystany w 99 proc., a popyt na podróże lotnicze spada.


Nowy pas miałby zostać oddany do użytku w latach 2019-20. Dzięki niemu liczba operacji lotniczych mogłaby się zwiększyć z obecnych 480 tys. do 702 tys. w roku 2030.

Na podstawie PAP


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 607

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie