Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Hakerzy zagrażają nowoczesnym Boeingom

10 stycznia 2008

Nowe dziecko Boeinga, maszyna typu Dreamliner może być łatwym celem dla hakerów – tak uważa amerykańska Federalna Komisja Lotnictwa (FAA). Supernowoczesna maszyna zapewnia pasażerom korzystanie z Internetu w czasie podróży, co zdaniem agencji stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

Be Sociable, Share!


Konstrukcja systemu informatycznego Dreamlinera może spowodować nieświadome lub celowe niszczenie danych i zakłócanie pracy systemów samolotu. FAA domaga się, by Boeing zlikwidował te problemy, nim pierwsze 787 trafią do odbiorców. W 2009 r. pierwsze egzemplarze maszyny mają trafić m.in. do polskiego PLL LOT.

Zdaniem rzeczniczki Boeinga Lori Gunter, co prawda dane mogą w niektórych przypadkach przepływać pomiędzy sieciami, ale są zabezpieczenia, które gwarantują, że pasażerowie korzystający na pokładzie z internetu nie mają dostępu do urządzeń kontrolujących działanie samolotu.


Nowy Boeing 787 Dreamliner w wersjach długodystansowych 787-8 i 787-9 może pomieścić od 210 do 290 pasażerów. Do tej pory Boeing otrzymał zamówienia na ponad 800 tych maszyn, z czego 369 sztuk zamówiono w zeszłym roku. Pierwszą linią lotniczą w Europie, która otrzyma nowe Boeingi 787 będzie polski LOT. Linia zamówiła osiem tych samolotów z opcją dokupienia kolejnych ośmiu sztuk. Pierwsze miały być dostarczone jesienią tego roku, ale najprawdopodobniej w Polsce zobaczymy je dopiero w 2009 r.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 850

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie