Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Grupa SAS i Amadeus

31 sierpnia 2009

Grupa SAS – największa grupa skupiająca linie lotnicze w Europie północnej – podpisała pięcioletnią, obejmującą pełna ofertę umowę z siecią Amadeus – globalnym liderem w dziedzinie technologii i rozwiązań dystrybucyjnych dla branży turystycznej – dzięki której jej przedstawiciele uzyskają pełny dostęp do informacji na temat cen przelotów i wolnych miejsc w samolotach SAS Scandinavian Airlines, Widerøe, Blue1 oraz Estonian Air.

Be Sociable, Share!


Umowa przewiduje, że rozkłady lotów obsługiwanych w ramach Grupy SAS, ceny przelotów, oraz informacje na temat dostępnych miejsc udostępniane przez sieć Amadeus będą takie same, jak w przypadku innych kanałów sprzedaży usług Grupy SAS na świecie. Umowa daje pasażerom pewność, że mają oni dostęp do możliwie największego wyboru cen przelotów poprzez sieć Amadeus i pokazuje, że Grupa SAS poważnie traktuje dystrybucję poprzez biura podróży.

„Umowa ta ma kluczowe znaczenie i pozwala SAS zaoferować swoim klientom na całym świecie bardzo konkurencyjne produkty i usługi”, mówi Robin Kamark, pierwszy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w SAS Scandinavian Airlines.


„Pięcioletnia umowa z Amadeus zapewnia naszym klientom dostęp do prostych rozwiązań, pozwalających im bez problemu korzystać z produktów SAS na całym świecie. Dzięki umowie SAS będzie korzystać z konkurencyjnego kanału dystrybucyjnego, jaki zapewni partnerstwo z siecią Amadeus w ramach wszystkich kanałów sprzedaży w Skandynawii oraz na rynkach międzynarodowych. Nasi klienci będą mogli znaleźć najatrakcyjniejsze oferty w każdym biurze podróży wykorzystującym sieć Amadeus, a biura takie będą czerpać korzyści z zaawansowanego rozwiązania oferowanego przez tę sieć”, mówi Kamark.


„Ponad 70% wszystkich rezerwacji lotniczych dokonywanych przez biura podróży należące do sieci Amadeus to rezerwacje na rejsy obsługiwane przez linie lotnicze, które podpisały z nami umowy obejmujące pełną ofertę”, mówi Philippe Chérčque, wiceprezes wykonawczy ds. handlowych w Amadeus. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy, która jest kolejnym etapem naszej wieloletniej współpracy w dziedzinie dystrybucji z Grupą SAS”.


Amadeus ma dostęp do pełnej oferty 130 linii lotniczych, co przekłada się na ponad 255 milionów rezerwacji rocznie.


Sieć Amadeus jest wybranym partnerem technologicznym dla firm świadczących usługi podróżne, podmiotów sprzedających takie usługi oraz nabywców tych usług. Sieć oferuje swoim klientom rozwiązania z zakresu dystrybucji, informatyki oraz rozwiązania wykorzystywane w punktach sprzedaży, które pozwalają im dostosowywać się do zmian w szybko zmieniającej się branży turystycznej, rozwijać się i odnosić sukcesy. Wśród jej klientów są firmy świadczące usługi podróżne (linie lotnicze, hotele, firmy wynajmujące samochody, spółki kolejowe, promy, operatorzy rejsów wycieczkowych, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz organizatorzy imprez turystycznych), podmioty sprzedające usługi podróżne (biura podróży) oraz nabywcy tych usług (firmy i pasażerowie indywidualni). Rozwiązania podzielone są na cztery kategorie: dystrybucja i oferta, sprzedaż i handel elektroniczny, zarządzanie biznesem oraz usługi i doradztwo.


Więcej informacji na temat sieci Amadeus można znaleźć pod adresem:
www.amadeus.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 227

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie