Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Groźba strajku znów wisi nad British Airways

19 stycznia 2010

Personel pokładowy linii British Airways ponownie zapowiada akcję startową. Protest miałby się rozpocząć w marcu, ale dyrekcja BA zapowiada, że zrobi wszystko, żeby do strajku nie dopuścić. Już raz się to udało.

Be Sociable, Share!


Przed Bożym Narodzeniem w ostatniej chwili londyński sąd uratował Wielką Brytanię przed transportowym paraliżem. Sąd uznał, że referendum strajkowe w British Airways było przeprowadzone niezgodnie z prawem, więc strajk nie może się odbyć.

Ale związki zawodowe chcą postawić na swoim. Wciąż nie udaje się wypracować kompromisu między pracownikami a dyrekcją firmy.


Plan ratunkowy dla British Airways zakłada nie tylko zwolnienia grupowe. Liczba personelu pokładowego ma się zmniejszyć z 15 do 14 osób na lotach długodystansowych. Oznacza to, że pracownicy będą mieli więcej pracy, ale bez podwyżek – płace mają zostać zamrożone co najmniej na rok. W specjalnym oświadczeniu, dyrekcja BA twierdzi, że związki zawodowe strasząc strajkiem chcą doprowadzić firmę do ruiny.


Na razie związki mają ok. miesiąca na przeprowadzenie głosowania w sprawie protestu. Oznacza to, że ewentualny strajk mógłby się rozpocząć nie wcześniej niż przed 4 marca.


Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 287

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie