Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Gotówka za rezerwacje internetowe

12 listopada 2005

Austrian AirlinesAustriackie linie lotnicze wprowadzają nową opcję płatności gotówką za bilety
rezerwowane przez Internet. Rozwiązanie to otwiera przed klientami nową
możliwość rezerwacji i zakupu biletów online.

Be Sociable, Share!


Nowy system zakupu biletów lotniczych linii Austrian Airlines funkcjonuje od końca października. Pasażerowie mają możliwość płatności gotówką za rezerwacje online. System jest kolejnym nowatorskim rozwiązaniem, które ma na celu usprawnienie obsługi klientów austriackiego przewoźnika.

System przechowuje bilet w systemie przez 72 godziny od momentu dokonania rezerwacji w Internecie. Jeśli w tym czasie bilet nie zostanie opłacony w biurze Austrian Airlines, rezerwacja jest automatycznie kasowana. Bilet płatny gotówką można zarezerwować i wykupić nawet tuż przed podróżą, najpóźniej 3 godziny przed wylotem danego rejsu.. Do wyboru klienta pozostawiono decyzję, czy bilet będzie w wersji papierowej czy w formie biletu elektronicznego – etix®.

„Mamy nadzieję, że nowy system będzie często wykorzystywany przez naszych klientów w Polsce. Rezerwacje internetowe w połączeniu z systemem płatności gotówkowej stanowią istotne ulepszenie i usprawnienie obsługi klientów przez nasze linie. Tego typu rozwiązanie nie było do tej pory wykorzystywane nigdzie indziej. Wprowadzenie systemu odbyło się jednocześnie w Austrii, Europie Wschodniej i innych krajach. Mamy nadzieję, że klienci będą zadowoleni z możliwości płatności gotówką za rezerwacje online i będą z niej korzystali. Tego typu oferta jest idealna dla osób, które decyzję o podróży podejmują szybko i spontanicznie. Jest ona również doskonałym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy często sami są zaskakiwani koniecznością wyjazdu. Jest to kolejna z usług Austrian Airlines, która mamy nadzieję przekona klientów do podróżowania z naszymi liniami lotniczymi.” – powiedział Soeren Olsen, Dyrektor Austrian Airlines na Polskę.

Austrian Airlines należy do grupy Austrian, w skład której wchodzą również Austrian Arrows oraz Lauda. Swoje usługi świadczy od 1957 roku. Od 2000 r. jest członkiem największego aliansu lotniczego Star Alliance. Obecnie globalna siatka połączeń Grupy Austrian Airlines obejmuje 130 miejsc docelowych w 66 krajach na wszystkich 5 kontynentach. Austriackie linie lotnicze zajmują bardzo silną pozycję w obsłudze ruchu lotniczego na lotnisku w Wiedniu.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 580

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie