Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Glasgow po raz pierwszy z WizzAir

12 stycznia 2006

Wizz Air uruchamia nowe połączenia z Glasgow Prestwick w Szkocji do Warszawy i Gdańska. Bilety wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi mają kosztować 152 zł, a w promocji 93 zł.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły podczas konferencji prasowych w Glasgow i w Gdańsku, że rozpocznie loty na nowych trasach pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Wprowadzając loty do Glasgow Prestwick od 28 marca 2006 roku – Wizz Air wzmocni swoją pozycję w Warszawie i Gdańsku.

Wizz Air pozostaje liderem rynkowym w Europie Środkowej i Wschodniej z liczbą blisko 1,9 mln obsłużonych pasażerów w 2005 roku, w tym 1,3 mln tych, którzy podróżowali na trasach z i do Polski. Wizz Air osiągnął roczną stopę wzrostu na poziomie 233 proc., co stanowi wyjątkowy wynik w europejskiej branży lotniczej.

Linia ogłaszała ostatnio uruchomienie wielu nowych kierunków w swojej siatce połączeń, włączając w to trasy: Wrocław- Dortmund, Gdańsk- Liverpool i Gdańsk- Lubeka. Loty na tych trasach rozpoczną się na początku marca. Po Londynie Luton i Liverpoolu – Glasgow Prestwick będzie pierwszym szkockim i trzecim brytyjskim miastem obsługiwanym przez Wizz Air z Polski.

Pierwsze rejsy wystartują 28 marca 2006 roku i obydwa będą początkowo odbywały się 3 razy w tygodniu. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej wizzair.com lub pod numerem call centre Wizz Air + 22 351 94 99.
Opłaty za bilet w jedną stronę zaczynają się od 152 PLN, włączając podatki i opłaty lotniskowe. W ramach oferty na rozpoczęcie lotów, do 31 stycznia 2006 roku dostępna jest określona liczba promocyjnych miejsc w cenie 93 PLN, włączając podatki i opłaty lotniskowe.

„Za nasze zaangażowanie i rozwój na rynku, Polska nagrodziła nas stale zwiększającą się liczbą podróżujących razem z nami pasażerów. Dzisiaj oferujemy Glasgow, jako nowy kierunek brytyjski dla mieszkańców Polski, którzy mogą teraz wybierać podróż do 3 miast w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie sprawiliśmy, że Polska stanie się bardziej dostępna dla mieszkańców Szkocji, którzy będą mogli teraz 3 razy w tygodniu w łatwy sposób, za niskie opłaty, wybrać się w podróż na pokładzie naszego nowego samolotu typu Airbus A320. – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Portem Lotniczym Glasgow Prestwick, nie tylko z powodu ich zrozumienia specyfiki funkcjonowania modelu biznesu i potrzeb taniej linii lotniczej, ale przede wszystkim z powodu ich doskonałej lokalizacji w Szkocji.” – dodał.

Glasgow Prestwick jest częścią grupy Infratil Airports Europe. Prezes Infratil Airports Europe Steve Fitzgerald powiedział: “To dla nas zaszczyt, że Wizz wybrał Glasgow Prestwick, jako port lotniczy, z którego zainaugurowane loty linii do Szkocji. Tania linia lotnicza potrzebuje sprawnego, przyjaznego i operatywnego portu lotniczego z odpowiednią siecią transportową łączącą całą Szkocję. Potrafimy zagwarantować to Wizz Air, a dodatkowo posiadamy 12 lat doświadczenia w obsługiwaniu sektora tanich przewoźników. To prawdziwa przyjemność, że możemy przywitać Wizz, największą tanią linię lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej i jestem pewien, że wspólnie będziemy się rozwijać. Fakt, że nasz port również wybrał intensywne różowe i liliowe firmowe kolory jest być może dobrym znakiem wróżącym nasz sukces! Szkocja jest kierunkiem, który cieszy się coraz większą popularnością w Środkowej i Wschodniej Europie i jestem przekonany, że Szkoci szybko skorzystają z okazji by niedrogo odwiedzić takie miasta, jak Warszawa czy Gdańsk.”

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy pasażerowie podróżujący na nowych trasach będą upoważnieni do bezpłatnego korzystania z kolei w dowolnym kierunku w Szkocji. Po upływie 6 miesięcy przejazd koleją dostępny będzie za połowę ceny. Pasażerowie przedstawią potwierdzenie rezerwacji lotu w punkcie informacyjnym w porcie lotniczym lub na stacji kolejowej i będą mogli skorzystać z tej niezwykłej oferty.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 551

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie