Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Gdzie polecimy w 2013?

Gdzie polecimy w 2013?

1 marca 2013

Polacy planują weekendy w Porto, rodzinne urlopy w Chorwacji i samodzielne podróże po Azji. Tak wynika z analizy portali Fru.pl i Bankier.pl. Przeanalizowały rezerwacje i zapytania klientów z 2011 i 2012 roku.

Be Sociable, Share!


Polacy planują weekendy w Porto, rodzinne urlopy w Chorwacji i samodzielne podróże po Azji. Tak wynika z analizy portali Fru.pl i Bankier.pl. Przeanalizowały rezerwacje i zapytania klientów z 2011 i 2012 roku.
Jak pokazują dane, popularność zyskują kilkudniowe wyjazdy do europejskich miast. W roku 2012 w taką podróż wybrało się o 20 proc. więcej użytkowników serwisu Fru.pl niż rok wcześniej. Wśród najchętniej wybieranych miast są Paryż, Londyn, Rzym i Barcelona. W tym roku wybiorą przede wszystkim Porto.

Z dziećmi na Bałkany

Jeżeli chodzi o dłuższe urlopy, zwłaszcza rodzin z dziećmi, dużym zainteresowaniem cieszy się Półwysep Bałkański. Dawniej Polacy jeździli w tym kierunku głównie samochodem, ale od ostatnich dwóch lat coraz chętniej wybierają podróż samolotem. W ubiegłym roku w lecie Lufthansa uruchomiła loty z Poznania do Zadaru. W tym roku w kwietniu LOT wprowadzi połączenie z Gdańska do Rijeki i Dubrownika. Jak tłumaczy Bogumiła Sowa z Fru.pl, rodziny z dziećmi chętnie spędzają urlopy w Chorwacji nad morzem. – Z roku na rok na popularności zyskuje Dubrownik, uznany przez telewizję CNN International za jedno z 10 najciekawszych na świecie miast średniowiecznych – dodaje.

W podróż do Wietnamu

Wielu Polaków wybiera jednak znacznie dalsze podróże. Z reguły organizują je sobie samodzielnie. Najczęściej lecą do Azji. Wśród klientów Fru.pl, którzy w ostatnich dwóch latach spędzali urlop poza Europą, kierunek ten wybrało 55 proc. A konkretnie były to: Chiny, Tajlandia i Indie. W najbliższych latach prawdopodobnie wzrośnie zainteresowanie Azją Południowo-Wschodnią, głównie Wietnamem, Laosem i Birmą, która dopiero od kilku miesięcy jest otwarta dla turystów. Azja coraz częściej staje się wśród Polaków także celem podróży biznesowych.

Międzykontynentalnym podróżom sprzyjają promocje linii lotniczych. Linie Emirates, na tydzień przed inauguracyjnym rejsem do Warszawy, na przełomie stycznia i lutego uruchomiły sześciodniową promocję na bilety do najpopularniejszych metropolii Azji i na egzotyczne wyspy. – Bilet lotniczy do Pekinu można było upolować już za 1426 zł, a do Dubaju za 1250 zł – mówi Sowa.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 266

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie