Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Lecha Wałęsy Gdańsk

Gdańsk – nowe połączenia z Lotniska im. Lecha Wałęsy

6 marca 2014

Z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy uruchomiono bezpośrednie połączenia do Brukseli i Zurychu, a z końcem marca planowane są loty do Helsinek. Po zimowej przerwie przywrócone zostały rejsy do Wrocławia.

Be Sociable, Share!


Z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy uruchomiono bezpośrednie połączenia do Brukseli i Zurychu, a z końcem marca planowane są loty do Helsinek. Po zimowej przerwie przywrócone zostały rejsy do Wrocławia.

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Michał Dargacz poinformował w środę, że od marca samoloty Eurolotu rozpoczęły swoje regularne loty na trasach z Gdańska do Zurychu i Brukseli. Loty z Gdańska do każdego z tych portów odbywają się cztery razy w tygodniu.

Zapowiedział, że z końcem marca Eurolot planuje rozpoczęcie lotów do Helsinek. Do rozkładu powróciło połączenie z Gdańska do Wrocławia, cieszące się dużą popularnością wśród pasażerów.

W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do ponad 40 portów – m.in. do: Berlina, Amsterdamu, Krakowa, Popradu, Frankfurtu, Monachium, Oslo, Bristolu, Dublina, Edynburga, Londynu Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge, Kopenhagi, Barcelony, Dortmundu, Goeteborga, Kolonii/Bonn, Liverpoolu, Mediolanu-Bergamo, Paryża-Beauvais oraz Turku. W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do: Sharm al Sheik, Hurghady, Erzurum, Popradu, Tel Awiwu oraz na Teneryfę i Fuerteventurę.

Na gdańskim lotnisku trwa rozbudowa drugiego terminalu; inwestycja ma być zrealizowana do czerwca 2015 roku. W terminalu znajdzie się m.in. część przylotowa (funkcjonująca obecnie w starym terminalu – PAP) oraz łącznik z przystankiem powstającej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

W 2013 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 2 mln 842 tys. pasażerów, o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. Pod względem liczby odprawionych podróżnych lotnisko jest na trzecim miejscu w Polsce, po Warszawie i Krakowie.

turystyka.wp.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie