Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Frankfurt radzi sobie ze strajkiem

27 lutego 2012

Mimo tego, że związek naziemnych pracowników lotniska we Frankfurcie postanowił strajkować do 1 marca, zakłócenie lotów jest minimalne.

Be Sociable, Share!


Mimo tego, że związek naziemnych pracowników lotniska we Frankfurcie postanowił strajkować do 1 marca, zakłócenie lotów jest minimalne

Do popołudnia zostało odwołanych kilkadziesiąt lotów – krajowych, bądź europejskich.

Jak jednak zapowiedział rzecznik strajkujących pracowników, Matthias Maas tym razem strajk potrwa aż do czasu, kiedy pracodawca zaakceptuje warunki pracowników. Nie ukrywał, że warunki powinny być identyczne z tymi, jakie otrzymali zatrudnieni na lotnisku w Monachium,gdzie podwyższono zarobki i skrócono czas pracy. Jednakże Fraport obawia się,że gdyby przystał na roszczenia, natychmiast zastrajkowaliby inni pracownicy lotniska.

W ciągu całego poniedziałku Lufthansa odwołała 140 lotów, w tym żadnego do Polski – poinformowała „Rz” Claudia Lange,rzeczniczka prasowa przewoźnika. Nie ucierpiał również Lot.

Nowa fala strajku rozpoczęła się w niedzielę o 9 wieczorem . W poniedziałek zarząd Fraportu – operatora frankfurckiego lotniska ostrzegał, że może zostać odwołanych nawet 200 lotów, ale w południe było wyraźnie widać, że obsługa idzie znacznie sprawniej, niż początkowo sądzono.

Tak jak to było w ubiegłym tygodniu strajkują pracownicy obsługi naziemnej odpowiedzialny za parkowanie samolotów na płycie lotniska zrzeszeni w związku Gewerkschaft der Flugsicherung (GdF).

negocjacje między Fraportem a GdF załamały się w ostatni piątek,kiedy to pracodawca przedstawił związkowcom warunki, które zdaniem GdF były gorsze od wyjściowych. Fraport zatrudnił już mediatora, Ole von Beusta który uważa,że uczciwą propozycją byłoby dwustopniowe podwyższenie pensji w widełkach 200-1600 euro oraz zagwarantowanie pracownikom, że wszyscy znajdą zatrudnienie w firmie zewnętrznej odpowiedzialnej za obsługę naziemną.

Każdy dzień, kiedy odwołanych jest 20 proc. lotów, jak było to w ubiegłym tygodniu, kosztuje Fraport milion euro.W przypadku Lufthansy, która jest głównym operatorem frankfurckiego lotniska straty są większe i sięgają nawet 10 mln euro.

Wszyscy pasażerowie, którzy mają bilety na loty z Frankfurtu mogą dowiedzieć się,czy ich połączenie jest zaplanowane zgodnie z rozkładem pod telefonem w Niemczech 00 49 180513724636.

ekonomia24

Be Sociable, Share!

Wizyt: 240

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie