Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Finnar ozdobiony przez Marimekko

24 maja 2013

Współpraca Finnair i Marimekko wkracza w nowy etap – tkaniny i zastawa projektu ikony fińskiego wzornictwa zagoszczą na pokładzie samolotów linii.

Be Sociable, Share!


Współpraca Finnair i Marimekko wkracza w nowy etap – tkaniny i zastawa projektu ikony fińskiego wzornictwa zagoszczą na pokładzie samolotów linii.

Symbolem współpracy stał się zaprezentowany 7 maja przez linię lotniczą Finnair samolot Airbus 330, który ozdobiono wzorem Metsänväki („mieszkańcy lasu”), czyli stylizowanymi, niebieskimi drzewami. Airbus 330, który obsługuje loty z Helsinek do Nowego Jorku i 13 azjatyckich miast dołączył do samolotu, który w październiku zeszłego roku pomalowano w charakterystyczne dla Marimekko maki (Unikko).

Poprzez współpracę z Marimekko pragniemy przedstawić klientom Finnair ponadczasowe i zarazem nowoczesne fińskie wzornictwo. Latem nasi pasażerowie klasy biznes otrzymają posiłki na zastawie Marimekko, zaprojektowanej specjalnie dla Finnair, na pokład samolotów zawitają również serwetki, koce, poduszki oraz pokrowce na zagłówki autorstwa Marimekko. Takie same klasyczne wzory ozdobią papierowe kubki, zagłówki oraz polarowe koce i poduszki w klasie ekonomicznej – powiedział Anssi Komulainen, wiceprezes ds. obsługi klientów.

Kolekcję „Marimekko for Finnair” na potrzeby linii lotniczych stworzył projektant Marimekko Sami Ruotsalainen we współpracy z Kristiną i Emmą Isola, wykorzystując znane wzory autorstwa Maiji Isoli. Te klasyczne desenie oraz dominujące w kolekcji barwy – niebieski, zielony i szary – przywoływać mają na myśl fińską przyrodę oraz widoki, jakie można podziwiać z okna samolotu.

Zastawę i tkaniny z kolekcji „Marimekko for Finnair” zaprojektowano z uwzględnieniem specyficznych wymagań pasażerskich linii lotniczych. Naczynia używane w klasie biznes wykonano ze specjalnej lekkiej porcelany, co pomaga firmie Finnair zredukować wagę samolotów i tym samym przyczynić się do bardziej efektywnego zużycia paliwa oraz zmniejszenia wydzielania dwutlenku węgla.

Wybrane przedmioty z kolekcji „Marimekko for Finnair” można zakupić podczas lotu lub w sklepie Finnair PlusShop.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 361

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie