Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Finnair

Finnair poleci do Xi’an

9 stycznia 2013

Loty do chińskiego miasta odbywać się będą od 14 czerwca do końca letniego sezonu, czyli do 26 października, trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele) o godzinie 17.40 czasu lokalnego (14.40 UTC).

Be Sociable, Share!


Latem tego roku linie Finnair zaczną latać do Xi’an. Loty z Helsinek odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

Loty do chińskiego miasta odbywać się będą od 14 czerwca do końca letniego sezonu, czyli do 26 października, trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele) o godzinie 17.40 czasu lokalnego (14.40 UTC). Po trwającym siedem godzin i 50 minut locie samolot wyląduje w Xi’an o 06.30 czasu lokalnego (22.30 UTC). Lot powrotny (poniedziałki, środy i soboty) będzie trwał osiem godzin i 40 minut – po odlocie z Xi’an o 10.35 czasu lokalnego (02.35 UTC) samolot dotrze do Helsinek o 14.15 czasu lokalnego (11.15 UTC).

Xi’an jest położone w północnozachodnich Chinach. Ośmiomilionowe miasto stanowi ośrodek chińskiego przemysłu lotniczego oraz komputerowego. W czasach starożytnych Xi’an było stolicą chińskiego imperium, stanowi więc kolebkę chińskiej cywilizacji. Słynna Terakotowa Armia, ogromna kolekcja rzeźb znaleziona przy grobowcu cesarza Qin Shi Huang, znajduje się 40 km na wschód od centrum Xi’an.

Finnair stawia sobie ambitny cel: do 2020 r. chce podwoić dochody z lotów azjatyckich. Stąd nowe połączenia; obok Xi’an przewoźnik zabierze pasażerów także do Hanoi (od 15 czerwca). Łącznie oferuje połączenia do pięciu miast w Chinach.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 386

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie