Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Finnair najlepszy do Chin i Indii

13 marca 2009

Warszawa 12.03.2009 – Według danych IATA BSP za rok 2008, pod względem liczby przewiezionych pasażerów Finnair był liderem na rynku przewozów lotniczych z Warszawy do Chin i Indii (do Pekinu, Szanghaju, Hong Kongu, Bombaju i Delhi).

Be Sociable, Share!


W przypadku połączeń z Warszawy do Japonii (Tokio, Osaka, Nagoja), fiński przewoźnik uplasował się na drugiej pozycji. Przewozy na trasie Warszawa-Seul rozwijają się również intensywnie, mimo że połączenie to zostało uruchomione dopiero w połowie 2008 r.

W ostatnich latach Finnair rozwinął swoją siatkę połączeń przez Helsinki tak, aby jak najlepiej obsługiwać ruch pomiędzy Europą a Azją.


“Zamierzamy kontynuować, realizowaną z powodzeniem, strategię azjatycką również tu, w Polsce” – mówi Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Europie Wschodniej i Centralnej. “Połączenie najkrótszych lotów z Warszawy do kluczowych azjatyckich destynacji z nowoczesną flotą i konkurencyjnymi cenami biletów jest atrakcyjne dla rosnącej liczby podróżnych z Polski. W zeszłym roku, po raz pierwszy, przewieźliśmy ponad 100 000 pasażerów na trasie Warszawa-Helsinki” – kontynuuje Nuoramo.


W 2008 roku zysk operacyjny Grupy Finnair spadł z rekordowych 100 mln euro w 2007 do niecałych 7 mln euro. Głównymi przyczynami były ceny paliwa, które aż do jesieni utrzymywały się na wysokim poziomie, a także nagły spadek średniej ceny biletów lotniczych.


“Rentowność linii lotniczych na świecie gwałtownie osłabła w 2008 r. W krótkiej perspektywie ten rok to czas na wprowadzenie korekt w związku z kryzysem na rynku lotniczym” – mówi Nuoramo.  “Jednakże naszym długoterminowym celem jest umocnienie się na rynku połączeń lotniczych pomiędzy Europą a Azją, z wykorzystaniem Helsinek, jako świetnego punktu tranzytowego”.


Finnair będzie kontynuować również modernizację swojej floty samolotów szerokokadłubowych. W tym roku Finnair pozyska pięć nowych długodystansowych Airbusów A330-300. Pozostałe trzy trafią do Finnair w 2010. Dzięki temu z początkiem 2010 roku fiński przewoźnik będzie dysponować jedną
z najnowocześniejszych flot na świecie.


“Poza poprawą komfortu podróży pasażerów, dążymy również do realizacji naszej wizji: Finnair jako linia numer 1 na trasach międzykontynentalnych dla podróżnych z północnej hemisfery, troszczących się o środowisko. Latanie najkrótszą trasą, najnowocześniejszą flotą pozwala na ograniczenie nie tylko czasu podróży, lecz również emisji dwutlenku węgla” – podsumowuje Nuoramo.

finnair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 153

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie