Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

FINNAIR – Konkurs na samolot przyszlosci rozstrzygniety

13 lipca 2009

Aby uświetnić 85. rocznicę założenia firmy, Finnair dołączył do producentów Airbusa i innych specjalistów z branży lotnictwa, żeby przewidzieć, jak będziemy latać w 2093 roku. Podczas konkursu rozpoczętego w marcu, internauci mogli głosować, które z futurystycznych samolotów są najbardziej oryginalne.

Be Sociable, Share!


Mogli także przedstawiać swoje wizje samolotów i lotnictwa w przyszłości. Stronę z konkursem odwiedziło w Internecie 14,000 osób.

Uczestnicy głosowania na najbardziej zachwycające samoloty zaprojektowane przez Kauko Helavuo, cenili sobie nie tylko wizualne wrażenie, jakie wywarł na nich model, ale i komfort lotu. Samoloty były często oceniane ze względu na przestrzeń, dostępne systemy rozrywki, zabawny i zaskakujący design, a także ich jakość aerodynamiczną i stopień przyjazności dla środowiska. Finnair A600-850 w kształcie skrzydła, przeznaczony na loty krótkodystansowe, zebrał najwięcej głosów jako najbardziej urzekający.


Około tysiąca wizjonerów przedstawiło swoje poglądy na temat latania w przyszłości. Przewidują oni znaczący wzrost liczby latających, a także zmianę stylu i nawyków latania na bardziej osobiste i indywidualne. Przyszłe samoloty będą więc miały wiele form: będą małe, dobrze wyposażone maszyny do lotów prywatnych i przestrzenne pokłady dla mas. Internauci prognozują też, że szybkie samoloty będą latać dzięki energii z odpadów lub na oleju roślinnym.


“Konkurs nie był wsparty specjalnymi działaniami marketingowymi, a jednak 14,000 osób z całego świata, odwiedziło naszą stronę. To dało nam bardzo wiele cennych  informacji na temat usług, z jakich ludzie chcieliby korzystać i jakich oczekują, myśląc o samolotach w przyszłości” – mówi Senior Wice Prezes Działu PR Finnair- Christer Haglund. 


Nagrodę za najciekawszą opinię – bilet linii lotniczych Finnair na lot między Europą i Azją – otrzymał  Dattatray Kuvalekar z Indii. Kuvalekar podkreśla rolę indywidualności: “Każdy pasażer będzie mieć swoją kapsułę, która będzie częścią większego statku. Pasażerowie będą więc mogli wybierać styl i kolor wnętrza, kontrolować temperaturę wewnątrz i wybierać jedzenie według swojego smaku”.


Niezwykle ważne miejsce w wizji Kuvalekara zajmują nowe technologie: “paszporty identyfikacji radiowej (RFID) pozwolą pasażerom na odprawę w mgnieniu oka, a bagaż będzie automatycznie dostarczany do domu pasażerów albo do miejsca celu podróży”.


Na biletach wygranych w konkursie i wydanych przez Finnaira Kuvalekar zamierza polecieć do Finlandii. “Już dwa razy byłem w Finlandii i z wielką przyjemnością   odwiedzę kraj nocy polarnych i tysiąca jezior raz jeszcze” – mówi.


Dodatkowe informacje na temat wizji internautów o przyszłości lotnictwa i projekty   oryginalnych samolotów można znaleźć na stronie internetowej  www.departure2093.com. Zdjęcia można oglądać, klikając na znajdujący się po lewej stronie link FUTURE FLEET.


Ciszewski Public Relations S.A.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 418

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie