Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Festiwal Saint Paul w Bristolu

5 czerwca 2008

Festiwal Saint Paul w Bristolu to jedna z największych letnich atrakcji w tym mieście. Kolorowa parada jest niesamowitym wydarzeniem, które w zeszłym roku przyciągnęło ponad 40 000 turystów z całego świata. Historia festiwalu zaczęła się pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku.

Be Sociable, Share!


To początkowo niewielkie przedsięwzięcie angażujące lokalną afrykańsko-karaibską społeczność, z czasem urosło do rangi imprezy kulturalnej na światowym poziomie. W tym roku odbędzie się już 41 Festiwal Saint Paul, a uroczysta inauguracja będzie miała miejsce w niedzielę, 5 lipca.

Festiwal Saint Paul na ulicach Bristolu to kolorowe postaci ubrane w kostiumy reprezentujące kulturę i historię różnych krajów. Podczas festiwalu można będzie spróbować specjałów kuchni z pięciu kontynentów, a w pobliskim parku St. Agnes – a dokładnie w Mandela’s Hideaway – najmłodsi znajdą specjalnie zorganizowane dla nich atrakcje. Warto przygotować się na żywiołową zabawę wypełnioną muzyką!


St. Paul jest dzielnicą Bristolu z bardzo bogatą historią. Dużą część jej społeczności stanowi mniejszość afrykańsko-karaibska, dzięki której festiwal stał się powszechnie rozpoznawanym, cenionym i oczekiwaniem kulturalnym wydarzeniem każdego lata w mieście.


Do odwiedzenia miasta zachęca też wspaniała architektura. Niesamowity żeliwny Most Severn, Katedra Bristolska, czy XVIII-wieczna Coopers Hall – foyer kompleksu teatralnego Bristol Old Vic – to tylko nieliczne przykłady miejsc, które trzeba zobaczyć nawet podczas krótkiej wizyty w Bristolu.


Inne atrakcje, z których słynie Bristol to Muzeum Brytyjskiego Imperium i Wspólnoty Narodów, Muzeum Miejskie i Galeria Sztuki. Dla tych, którzy nad wrażenia artystyczne przekładają odkrywanie sekretów natury wartym polecenia jest Zoo w Bristolu, które zostało wybrane Ogrodem Zoologicznym Roku 2004 oraz At-Bristol – portowa atrakcja, na którą składa się m.in. wspaniała wycieczka po ogrodach botanicznych i tropikalnych lasach deszczowych oraz wizyta w planetarium.


Bristol zapowiada się naprawdę interesująco tego lata!


easyJet oferuje połączenia do Bristolu z Krakowa i Warszawy, już od 100 zł w jedną stronę (z opłatami lotniskowymi). Więcej na www.easyJet.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 368

Tagi:

Festiwal Saint Paul w Bristolu

27 maja 2008

Festiwal Saint Paul w Bristolu to jedna z największych letnich atrakcji w tym mieście. Kolorowa parada jest niesamowitym wydarzeniem, które w zeszłym roku przyciągnęło ponad 40 000 turystów z całego świata. Historia festiwalu zaczęła się pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku.

Be Sociable, Share!


To początkowo niewielkie przedsięwzięcie angażujące lokalną społeczność Afrykańsko-Karaibską, z czasem urosło do rangi imprezy kulturalnej na światowym poziomie. W tym roku Festiwal odbędzie się po raz czterdziesty pierwszy. Już 5-ego lipca będzie można zobaczyć na ulicach Bristolu ludzi, którzy ubrani w kolorowe kostiumy będą reprezentować kulturę i historię różnych krajów. Podczas festiwalu można będzie też spróbować specjałów kuchni z różnych kontynentów, a w pobliskim parku St. Agnes najmłodsi znajdą specjalnie zorganizowane dla nich atrakcje.

St.Paul jest dzielnicą Bristolu z bardzo bogatą historią. Dużą część społeczności St. Paul stanowi mniejszość Afrykańsko-Karaibska, dzięki której Festiwal stał się powszechnie rozpoznawanym kulturalnym wydarzeniem lata w Bristolu. Do odwiedzenia miasta zachęca też wspaniała architektura. Bristol latem to bez wątpienia miejsce, w którym można przeżyć niezapomniane chwile.


Podane ceny dotyczą biletu w jedną stronę i zawierają opłaty lotniskowe. Oferta z dnia 15 maja 2008 r. jest ważna do wyczerpania puli.

easyjet.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 432

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie