Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Europejskie linie lotnicze przeciwstawiają się zakazom

8 września 2006

Europejskie linie lotnicze przeciwstawiły się zakazowi wnoszenia wszelkich płynów na pokład samolotu po wydarzeniach jakie miały miejsce w zeszłym miesiącu w UK, które rzekomo dotyczyły płynnych ładunków wybuchowych. Obecnie pasażerowie odlatujący z brytyjskich lotnisk nie mogą wnosić żadnych płynów (wliczając kosmetyki i pastę do zębów) jako bagaż podręczny, za wyjątkiem podstawowych leków i mleka dla dzieci, które muszą być wcześniej sprawdzone.

Be Sociable, Share!


Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych odrzuciło zakaz wnoszenia płynów na pokład samolotów jako „nierealny” twierdząc, że należałoby się skupić na wykrywaniu ładunków wybuchowych.


Rzeczniczka Francoise Humbert powiedziała Reuters:„Osobiście uważam, że byłoby lepiej skupić się na wykrywaniu płynnych ładunków wybuchowych niż wprowadzać ogólny zakaz wnoszenia płynów”.


Na Europejskich lotniskach działania ochrony w dużej mierze pozostały takie same jak przed 10 sierpnia; ochrona UK i pani Humbert powiedzieli, że powinno się unikać niepotrzebnych działań aby nie wpływać negatywnie na codzienne życie pasażerów.


 „Musimy ustalić jakąś równowagę” powiedziała.


W Wielkiej Brytanii pasażerowie mogą wnosić jeden podręczny bagaż o wymiarach nie większych niż 45cm x 35cm x 16cm

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 996

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie