Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Europejskie i polskie zarzuty wobec ULC

21 lipca 2010

Na początku roku kontrolerzy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wkroczyli do biur Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Efekt? Propozycja przejęcia kontroli nad polskim niebem przez Niemców.

Be Sociable, Share!


O raporcie EASA pisze Rzeczpospolita. Gazeta twierdzi, że raport z kontroli był dla ULC druzgocący. Kontrolerzy zajęli się głównie Departamentem Operacyjno-Lotniczym, który wydaje dokumenty potrzebne do świadczenia odpłatnych usług lotniczych.

Europejska agencja wystawiła polskiemu urzędowi same najgorsze oceny. Co gorsza, wykryte nieprawidłowości mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo lotnicze i powinny być jak najszybciej usunięte. Wśród nieprawidłowości znalazły się np. „rażący brak kompetencji inspektorów urzędu”.


Jak podaje Rzeczpospolita, EASA zastanawiała się nad zawieszeniem departamentu ULC i przekazaniem jego kompetencji agencji z Niemiec. Według gazety pracownicy departamentu nie mają odpowiednich kompetencji do zajmowania się bezpieczeństwem lotów. Podawane są dane liczbowe: w ciągu pierwszego półrocza pracownicy ULC dokonali 407 inspekcji na lotniskach. W całym 2009 r. inspekcji było 1193, a w 2008 r. aż 3025. 


Do pracy ULC zastrzeżenia ma także Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA wraz z warszawską prokuraturą badają egzaminy na licencje pilota prowadzone przez ULC. Badane są wątki korupcyjne przy przyznawaniu licencji pilota. Rzeczpospolita dotarła też do informacji, iż jednym z pracowników ULC jest osoba, która kilka lat temu spowodowała wypadek śmigłowca i miała sfałszowaną licencję pilota.


Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 61

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie