Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Europejska czarna lista linii lotniczych

8 maja 2007

Lista linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania połączeń w Unii Europejskiej Ścisłe egzekwowanie norm bezpieczeństwa lotniczego pozwoliło Europie osiągnąć poziom bezpieczeństwa zaliczany do najwyższych na świecie. Choć Unia Europejska i Państwa Członkowskie we współpracy z zagranicznymi instytucjami bezpieczeństwa lotniczego starają się stale podnosić poziom bezpieczeństwa, przewozy oferowane przez niektóre linie lotnicze nadal odbywają się w warunkach sprzecznych z podstawowymi wymogami bezpieczeństwa.

Be Sociable, Share!


W ramach ciągłego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa Komisja Europejska w porozumieniu z organami bezpieczeństwa lotniczego Państw Członkowskich podjęła decyzję o zakazie wykonywania przewozów przez linie lotnicze, które oferują poziom bezpieczeństwa niewystarczający do prowadzenia działalności w przestrzeni powietrznej Unii.


Wymieniono je w dokumencie poniżej. W pierwszym wykazie umieszczono wszystkie linie lotnicze, które nie mogą prowadzić przewozów w Europie. W drugim wykazie uwzględniono z kolei linie lotnicze, które mogą prowadzić przewozy w Europie pod pewnymi warunkami.


Wykazy podlegają okresowym uaktualnieniom i publikowane są w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w postaci załączników A i B do rozporządzenia Komisji. Przed podjęciem jakichkolwiek działań w oparciu o przedstawione wykazy wszystkie korzystające z nich osoby powinny upewnić się, czy posiadają najnowszą wersję.


AKTUALNĄ LISTĘ Z MARCA 2007 ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM


 


Źródło: ec.europa.eu/transport


/L/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 016

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie