Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

EuroAirport-Basel-Mulhouse-Freiburg nową bazą easyJet

21 stycznia 2005

EasyJet, zapowiedziały, że znajdujące się na granicy Niemiec, Francji i Szwajcarii lotnisko EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg stanie się ich kolejną bazą. Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana.

Be Sociable, Share!


Już w nadchodzącym sezonie letnim lotnisko stanie się bazą dla trzech Airbusów A319. Dzięki podpisanemu w tym tygodniu porozumieniu, oferta easyJet będzie dostępna dla 4,4 miliona pasażerów, mieszkających w odległości 60 min. Jazdy od lotniska. Przyniesie ona także korzyści ekonomiczne lokalnej społeczności, spośród której EasyJet będzie rekrutował załogę.

Dotychczas easyJet oferował połączenia z EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg do Berlina – Schoenefeld, Liverpoolu, Londynu – Luton i Londynu – Stansted.

Przewoźnik oczekuje, że w ciągu następnych 12 miesięcy z jego nowych usług skorzysta 1,5 miliona nowych pasażerów. Obcenie negocjuje nowe połączenia z EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg.

Swoim pasażerom EasyJet zaproponował, aby włączyli się do wspólnej zabawy i zaproponowali do których europejskich portów powinny zostać uruchomione połączenia. Wśród tych, których pomysły będą pokrywały się z rekomendacjami easyJet, zostanie wylosowanych 1000 darmowych biletów na nowe połączenia.
Propozycje można przesyłać na adres: wohinvonbasel@easyjet.com lub debalevers@easyjet.com

Wiodące tanie linie lotnicze easyJet rozpoczęły połączenia z Bazylea – Londyn Stansted i Bazylea – Liverpool w marcu 2004. W maju easyJet rozwinął swoją ofertę o loty do Berlina, zaś w listopadzie do Londynu-Luton.

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg jest międzynarodowym lotniskiem na granicy Szwajcarii, Francji i Niemiec. Jest umiejscowione niedaleko trzech ważnych miast: Bazylei -drugiego pod względem wielkości miasta w Szwajcarii i zarazem najbardziej rozwiniętego regionu gospodarczo tego państwa, Zurichu oraz Strasbourga – siedziby Parlamentu Europejskiego.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 461

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie