Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze

Etiuda Warszawa (Okęcie)

28 listopada 2004

Pod koniec marca 2004 w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina został uruchomiony nowy terminal pasażerski – Etiuda. Znajduje się on w południowej części portu lotniczego, za zjazdem z estakady najazdowej. Obsługiwani są tutaj zarówno podróżni odlatujący z Warszawy, jak i powracający do niej.

Be Sociable, Share!


W chwili obecnej w Terminalu Etiuda odprawiani są pasażerowie linii Air Polonia, easyJet, Germanwings, SkyEurope, Wizz Air oraz Volare. Prosimy o wcześniejsze zwrócenie uwagi, w którym terminalu odbywa się odprawa Państwa rejsu.

Powierzchnia użytkowa nowego terminalu wynosi 2.281 m2, z czego 677 m2 jest przeznaczonych do obsługi pasażerów odlatujących, natomiast 456 m2 do obsługi przylotów. Podróżni odprawiani są przy ośmiu stanowiskach check-in, które w odróżnieniu od Terminalu 1 nie są wyposażone w końcówki systemów rezerwacyjnych, jak również komputery służące rejestracji pasażerów oraz bagażu. Całość odpraw wykonywana jest ręcznie, a podróżni we własnym zakresie przenoszą bagaże na taśmociąg prowadzący do sortowni. Etiuda pozbawiona jest udogodnień, takich jak barki czy restauracje. Na jej terenie nie ma również wolnego obszaru celnego, czego efektem jest brak możliwości dokonania zakupów bezcłowych. Taki sam jak w głównym terminalu pasażerskim jest natomiast system kontroli bezpieczeństwa. Gruntownemu sprawdzeniu podlegają bagaże, jak i sami pasażerowie. Nowy terminal jest o wiele mniej wygodny, natomiast na pewno równie bezpieczny jak Terminal 1.

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej części Warszawy, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką, autobusami Polskiego Expressu, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna – ul. Żwirki i Wigury.

  Dojazd

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej częœci Warszawy, w odległoœci ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówkš, autobusami Polskiego Expressu, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna – ul. Żwirki i Wigury.

Autobusy
Do centrum miasta można dojechać miejskim autobusem 175. W kierunku prawobrzeżnej, wschodniej Warszawy (Praga, Grochów, Gocław) kursuje autobus 188.

Taksówki
Na środku hali przylotów znajdują stanowiska trzech korporacji taxi (MPT, SAWA, MERC), które oferują usługi transportowe.
Postój przed wejściem do hallu głównego (2PLN / 1 km)

Samochód
Parking – 200 miejsc parkingowych, 3 dni – 130 PLN


  Kontakt

Informacja lotniskowa: +48(22) 6504100
Informacja o lotach: +48(22) 6503943, +48(22) 6504220
Informacja celna portu lotniczego: +48(22) 6503480

Be Sociable, Share!

Wizyt: 125 146

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie