Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ethiopian Airlines przystępują do Star Alliance

21 grudnia 2011

Ethiopian Airlines zostały 28. członkiem sojuszu Star Alliance i trzecimi afrykańskimi liniami lotniczymi, które do niego przystąpiły. SAS już wcześniej były partnerem Ethiopian Airlines, po tym jak obie linie podpisały umowę obejmującą wspólną rezerwację miejsc na trasie Sztokholm-Rzym-Addis Abeba oraz pełne wykorzystanie przywilejów wynikających z programu EuroBonus.

Be Sociable, Share!


Ethiopian Airlines zostały 28. członkiem sojuszu Star Alliance i trzecimi afrykańskimi liniami lotniczymi, które do niego przystąpiły. SAS już wcześniej były partnerem Ethiopian Airlines, po tym jak obie linie podpisały umowę obejmującą wspólną rezerwację miejsc na trasie Sztokholm-Rzym-Addis Abeba oraz pełne wykorzystanie przywilejów wynikających z programu EuroBonus.

Uroczysta ceremonia odbyła się w Addis Abebie na Międzynarodowym Lotnisku Bole, gdzie Rada Wykonawcza Star Alliance powitała Ethiopian Airlines w sojuszu.

„Dziś zrobiliśmy ważny krok na drodze do pełnej realizacji naszej strategii w Afryce,“ powiedział Jaan Albrecht, dyrektor zarządzający Star Alliance. „Teraz, gdy Ethiopian Airlines są już częścią sieci Star Alliance, oferujemy naszym klientom największy wybór połączeń do i z Afryki oraz na samym kontynencie. Poza tym dzięki Ethiopian Airlines klienci Star Alliance będą mogli czerpać korzyści wynikające z obecności na większej liczbie rynków w Afryce, która jest kontynentem, na którym ruch lotniczy wciąż rozwija się w szybkim tempie”.

Przyjęcie Ethiopian Airlines do Star Alliance sprawia, że sojusz obejmie swoim zasięgiem najważniejsze z punktu widzenia handlu i polityki miasta na kontynencie, szczególnie w Afryce wschodniej, środkowej i zachodniej. Łącznie 16 przewoźników ze Star Alliance, którzy prowadzą działalność w Afryce, oferuje ponad 750 połączeń dziennie do 110 miast w 48 krajach, natomiast Addis Abeba, Kair i Johannesburg są głównymi lotniskami przesiadkowymi.

„Przystąpienie do tego najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego sojuszu lotniczego na świecie jest historyczną chwilą dla naszych linii lotniczych,” powiedział Tewolde Gebremariam, dyrektor zarządzający Ethiopian Airlines. „Ten dzień będzie zaznaczony kolorem czerwonym na kartach naszej historii. Krok ten wpisuje się w nasze wysiłki mające na celu położenie mocnych fundamentów, które pozwolą naszej firmie osiągnąć cele przewidziane na rok 2025”.

W skali globalnej, po przystąpieniu Ethiopian Airlines do Star Alliance, w skład sojuszu wchodzi 28 linii lotniczych, które oferują ponad 21 tysięcy połączeń dziennie do 1290 miast w 189 krajach.

Ethiopian Airlines będą także uczestniczyć w licznych produktach oferowanych przez sojusz i je sprzedawać. Z korporacyjnego punktu widzenia, Etiopia jest ważnym krajem ze względu na organizowane tam spotkania i konferencje. Jej stolica, Addis Abeba, jest często nazywana „polityczną stolicą Afryki”. Wynika to z tego, że mają w niej siedzibę takie organizacje, jak Unia Afrykańska i Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych ds. Afryki. Uczestnicząc w programach Star Alliance Conventions Plus i Meetings Plus, Ethiopian Airlines będą od teraz mogły oferować delegatom i uczestnikom z całego świata międzynarodowe połączenia lotnicze na specjalnych warunkach.

Jeżeli chodzi o ofertę turystyczną, Ethiopian Airlines zaczną uczestniczyć w licznych produktach oferowanych przez Star Alliance od 1 stycznia 2012 roku. Obsługiwane przez nie trasy na kontynencie afrykańskim zostaną dodane do Star Alliance Africa Airpass, która jest specjalną opcją dla osób, które chcą przemieszczać się po całej Afryce drogą powietrzną.

Jednocześnie Ethiopian Airlines staną się częścią oferowanego przez Star Alliance programu Round the World, dzięki czemu z połączeń tych linii lotniczych będą mogli korzystać globtroterzy.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 118

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie