Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Emirates powiększa flotę Airbusów A380

14 grudnia 2009

Emirates, wyróżniająca się najwyższą jakością serwisu i najszybciej rozwijająca się globalna linia lotnicza, odebrała już szóstego Airbusa A380. Flota super-jumbo powiększy się w grudniu o kolejny, siódmy samolot, zaś w 2010 roku o cztery następne.

Be Sociable, Share!


Zgodnie ze złożonymi dotąd zamówieniami linia otrzyma 53 Airbusy A380. Na Emirates przypada prawie 1/3 wszystkich sprzedanych dotąd super-jumbo.

Tim Clark, Prezes Emirates Airline, podkreśla „Znajdujemy się w dobrej sytuacji finansowej pomimo kryzysu w branży lotniczej. Jako jeden z najbardziej rentownych przewoźników możemy z powodzeniem realizować strategię globalnej ekspansji, której ważnym elementem jest powiększanie floty o najnowocześniejsze i najbardziej ekonomiczne samoloty. 18% wzrost liczby pasażerów oraz przeszło dwukrotny wzrost zysków w pierwszej połowie 2009 roku pozwolił na przyspieszenie procesu wprowadzania super-jumbo na kolejne połączenia”.


Szósty Airbus od 14 grudnia obsługiwać będzie trasę do Seulu, zaś siódmy od 29 grudnia trasę do Paryża. 489. miejscowymi maszynami można ponadto polecieć z Dubaju do Sydney, Auckland, Bangkoku, Toronto oraz Londynu.


Dzięki niezwykle niskiemu zużyciu paliwa, wynoszącemu zaledwie 3 litry na pasażera (na 100 km) Airbus A380 pozwala na istotne obniżenie kosztów rejsów transkontynentalnych, a także redukcję emisji szkodliwych substancji.


Samolot cieszy się wielkim zainteresowaniem pasażerów, którzy cenią sobie komfort. Airbus A380 oferuje 14 miejsc w klasie pierwszej (Private Suites), 76 foteli nowej generacji w klasie biznes (rozkładających się do poziomu) oraz 399 wygodnych foteli w klasie ekonomicznej. Wyjątkową atrakcją dla pasażerów klasy pierwszej są podniebne SPA, w których można również wziąć prysznic.


Flota Emirates liczy obecnie 142 szerokadłubowe samoloty pasażerskie, w regularnych rejsach obsługujące 101 miast w 62 krajach na sześciu kontynentach.


Emirates

Be Sociable, Share!

Wizyt: 192

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie