Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ekspansja SAS w Polsce.

1 czerwca 2012

Nowa trasa Łódź – Kopenhaga na mapie połączeń SAS to niejedyny znak dynamicznego rozwoju Skandynawskich Linii Lotniczych w Polsce. Wraz z początkiem zimowego rozkładu lotów SAS wprowadza drugi rejs w ciągu dnia na trasie Wrocław – Kopenhaga.

Be Sociable, Share!


Ekspansja SAS w Polsce. Linia zwiększa ilość połączeń między Wrocławiem a Kopenhagą

Nowa trasa Łódź – Kopenhaga na mapie połączeń SAS to niejedyny znak dynamicznego rozwoju Skandynawskich Linii Lotniczych w Polsce. Wraz z początkiem zimowego rozkładu lotów SAS wprowadza drugi rejs w ciągu dnia na trasie Wrocław – Kopenhaga.
Już od 29 października br. Wrocław zyska kolejne połączenie z największym skandynawskim hub-em, lotniskiem Kastrup w Kopenhadze.

Nowe połączenie Skandynawskich Linii Lotniczych SAS na trasie pomiędzy Wrocławiem a Kopenhagą będzie realizowane codziennie oprócz połączenia sobotnio-niedzielnego (tj. wieczornego przylotu w sobotę oraz porannego wylotu w niedzielę).

Poranno- wieczorne godziny dodatkowego połączenia powinny ucieszyć zwłaszcza osoby podróżujące służbowo: od jesieni, korzystając z oferowanych we Wrocławiu przez SAS lotów, będzie można dostać się do Kopenhagi wczesnym rankiem, przed ważnym spotkaniem, a powrócić już wieczorem np. po biznesowej kolacji.

Nowe rejsy będą się odbywać wg rozkładu:

• wylot z Kopenhagi o 22:45, przylot do Wrocławia o 00:00,
• wylot z Wrocławia o 6:20 przylot do Kopenhagi o 7:35.

Lot będzie się odbywał samolotem dotychczas obsługującym tę trasę czyli CRJ200 dysponującym 50 miejscami.

Obecnie SAS realizuje na trasie pomiędzy Wrocławiem a Kopenhagą 1 lot dziennie w dni powszednie i 1 w niedziele, w sumie 6 rejsów tygodniowo wg rozkładu:

• W dni powszednie: wylot z Kopenhagi o 10:15, przylot do Wrocławia o 11:30 i odpowiednio wylot z Wrocławia o 12:00, przylot do Kopenhagi 13:15
• W niedziele: wylot z Kopenhagi o 18:55, przylot do Wrocławia 0 20:10 i wylot z Wrocławia o 20:40, przylot do Kopenhagi o 21:55.

Dzięki wprowadzeniu nowych rejsów liczba połączeń do Kopenhagi oferowanych przez SAS we Wrocławiu wzrośnie do 12 tygodniowo.

Dyrektor Generalna SAS w Polsce Wanda Brociek, nie kryje zadowolenia z nowej oferty: „Dodatkowe połączenie, z tzw. „nocowaniem” samolotu we Wrocławiu to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony klienta biznesowego. Drugi lot dziennie, w godzinach wieczornych i wczesno-porannych doskonale uzupełnia naszą obecną ofertę tzn. wyloty w okolicach południa. Tym samym, nasi podróżni zyskują jeszcze więcej możliwości dogodnych połączeń liniami SAS nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych, takich jak: Pekin, Tokio, Bangkok, Szanghaj, Chicago, Nowy Jork i Waszyngton, wkrótce również Singapur we współpracy z Singapore Airlines. Dzięki współpracy z partnerami z sojuszu lotniczego Star Alliance, pasażerowie SAS mogą kontynuować podróż do odległych zakątków Stanów Zjednoczonych, Azji, Afryki i Australii”, dodaje dyr. Wanda Brociek.

Bilety można już rezerwować na polskojęzycznej stronie Skandynawskich Linii Lotniczych SAS: www.flysas.pl oraz w autoryzowanych biurach podróży.

Ekspansja SAS w Polsce

Obecnie SAS oferuje w sumie 72 połączenia tygodniowo na trasach z Polski. Od najbliższego rozkładu zimowego, wszystkich połączeń będzie 84. W rozkładzie pojawią się także, oprócz dodatkowych lotów Wrocław – Kopenhaga, rejsy na nowej trasie Łódź – Kopenhaga (od 29 października 2012).
Dobrą wiadomością jest również utrzymanie, wprowadzonego w marcu b.r. jako testowy, trzeciego połączenia w ciągu dnia na trasie Poznań – Kopenhaga, które cieszy się ogromną popularnością wśród podróżnych.

Dokładne ilości połączeń SAS z/do poszczególnych miast w Polsce przedstawia poniższe zestawienie:

GDAŃSK – Kopenhaga, Oslo i Sztokholm
- rejsy do Kopenhagi: 25 połączeń tygodniowo, po 4 rejsy codziennie w dni powszednie. Samoloty: CRJ200 i CRJ900 NextGen
- rejsy do Oslo (lotnisko Gardermoen): 4 połączenia tygodniowo, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty: Boeing 737-600
- rejsy do Sztokholmu (lotnisko Arlanda): 4 połączenia tygodniowo, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty: Boeing 737-600

REJSY DO/Z KOPENHAGI Z POZOSTAŁYCH PORTÓW LOTNICZYCH W POLSCE:

• KATOWICE
4 połączenia tygodniowo, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Samoloty: CRJ200 i CRJ900 NextGen

• POZNAŃ
17 połączeń tygodniowo, po 3 rejsy codziennie w dni powszednie. Samoloty: CRJ200 i CRJ900 NextGen

• WARSZAWA
12 połączeń tygodniowo, po 2 rejsy codziennie w dni powszednie. Samoloty: CRJ900 NextGen

• WROCŁAW – dodatkowe rejsy!
6 połączeń tygodniowo, od 29 października 12 połączeń tygodniowo. Samoloty: CRJ200

• ŁÓDŹ – nowa trasa!
6 połączeń tygodniowo od 29.10.2012 r. Samoloty: CRJ200

36 nowych tras w 2012 roku!

Warto dodać, że od zimowego rozkładu lotów, oprócz trasy Łódź – Kopenhaga, SAS zaoferuje w sumie 8 nowych połączeń, w tym m.in. z Kopenhagi do Alicante, Kiruny, z Trondheim do Malagi, ze Sztokholmu do Stavanger, Birmingham, Innsbrucka, na Gran Canarię, oraz z Goeteborga do Malagi. Da to w sumie 36 nowych tras, otwartych w 2012 roku!

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie