Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

easyJet zaprasza na Festiwal Kultury Szkockiej Ceilidh 2009

4 marca 2009

Wspaniała wiadomość: wiosna już tuż tuż! Zaplanuj krótki weekendowy wyjazd do stolicy Szkocji i świętuj razem z easyJet koniec mroźnych i pochmurnych dni! Najbliższe tygodnie to doskonała okazja nie tylko to tego, aby podziwiać uroki historycznego Edynburga i bogactwo szkockiej przyrody, ale również wziąć udział w dorocznym Festiwalu Kultury Szkockiej Ceilidh.

Be Sociable, Share!


A wszystko to w pierwszych promieniach wiosennego słońca!

Każdej wiosny Edynburg, fascynujące miasto wzniesione na stokach wygasłych wulkanów i skalistych zboczach, jest świadkiem wyśmienitej zabawy, w której udział biorą turyści z całego świata oraz tłumnie zgromadzeni mieszkańcy. W ramach festiwalu Ceilidh w całym mieście odbywają się koncerty folkowe, pokazy tańca, wieczory poezji i gawęd oraz otwarte dla publiczności interaktywne warsztaty. Ceilidh 2009 będzie wręcz tętnić życiem!


Słowo ceilidh oryginalnie oznaczało spotkanie towarzyskie i zabawę literacką, podczas której recytowane były opowieści, wiersze i ballady, śpiewane pieśni, zadawane zagadki i cytowane przysłowia. Jednak większości z nas dziwne słowo ceilidh (wym. kejli) kojarzy się z tradycyjnym szkocko-irlandzkim tańcem i… wiosennym festiwalem w Edynburgu.


Znakiem naszych czasów jest nieustający pośpiech i pęd ku przyszłości, co powoduje, że często zapominamy o naszych korzeniach i tradycji. Dlatego też artyści z całego świata biorący udział w Festiwalu Kultury Szkockiej Ceilidh pracują w pocie czoła dzień i noc, aby tradycyjna kultura Szkotów stała się naturalnie bliska współczesnej widowni. Bez względu na to, czy jesteś jej miłośnikiem, czy też jest ona dla ciebie tajemnicą, podczas edynburskiego festiwalu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Różnorodność muzyczna, w tym m.in. występy folkowych legend sceny w towarzystwie wielokrotnie nagradzanych muzyków młodego pokolenia gwarantują doskonałą atmosferę. Oczywiście nie możesz także przegapić okazji, aby wziąć udział w warsztatach nauki gry na tradycyjnych dudach!


W tym roku Festiwal Kultury Szkockiej Ceilidh odbędzie się między 27 marca a 19 kwietnia – w sumie zaplanowano 72 występy w 22 punktach w całym Edynburgu. Wśród miejsc festiwalowych znajdą się zarówno małe, przytulne puby, jaki i ogromne sale koncertowe zdolne pomieścić nawet tysiące osób!


Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.ceilidhculture.co.uk, na której można rezerwować bilety na poszczególne wydarzenia.


Udaj się w poszukiwaniu inspiracji do Edynburga! Leć z easyJet do miasta, które ma mnóstwo twarzy i wiele romantycznych odcieni. Na pewno znajdziesz tam coś wyjątkowego dla siebie! Wejdź na www.easyJet.com i złap najlepsze wiosenne okazje! Ceny biletów już od 120 zł.*

easyjet.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 693

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie