Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

easyJet wprowadza system przydziału miejsc na wszystkich trasach

5 września 2012

Z początkiem listopada 2012 roku easyJet wprowadzi system przydziału miejsc na wszystkich trasach. Od kwietnia 2012 roku system przetestowano podczas 6 tysięcy lotów próbnych.

Be Sociable, Share!


easyJet wprowadza system przydziału miejsc na wszystkich trasach

Z początkiem listopada 2012 roku easyJet wprowadzi system przydziału miejsc na wszystkich trasach. Od kwietnia 2012 roku system przetestowano podczas 6 tysięcy lotów próbnych. W tym czasie skorzystało z niego ponad 800 tysięcy pasażerów. Testy odbywały się w sezonie letnim, czyli w okresie największego ruchu pasażerskiego, aby sprawdzić system i procedury w warunkach największego obciążenia. Rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe na wszystkich trasach w sezonie zimowym, gdy podróżuje mniej osób, aby zapewnić sprawne przejście ze starego systemu na nowy.

W tym czasie przeprowadzono badania opinii wśród pasażerów w celu poznania ich opinii na temat nowego rozwiązania. Wyniki pokazały, że ponad 70% podróżujących uważa system przydziału miejsc za lepszy od systemu obecnie wykorzystywanego przez linię, ze względu na ułatwienia związane z wchodzeniem na pokład samolotu. Ponad 60% respondentów przyznało, że po wprowadzeniu nowego rozwiązania chętniej skorzysta z usług easyJet.

Jeżeli po wprowadzeniu systemu przydziału miejsc na wszystkich lotach pasażerowie nie będą chcieli skorzystać z płatnej możliwość dokonania wyboru miejsca, easyJet bezpłatnie dokona przydziału za nich. Pasażerowie podróżujący w ramach jednej rezerwacji zostaną usadzeni obok siebie, jeśli taki wybór miejsc będzie nadal dostępny na dany lot. System wykorzystywany przez easyJet to najbardziej zaawansowany na świecie system przydziału miejsc wykorzystywany w lotnictwie.

Komentarz easyJet Carolyn McCall, Dyrektor Generalnej easyJet:

- „Wprowadzenie systemu przydziału miejsc to dowód na to, że easyJet zawsze dokłada wszelkich starań, aby nasi pasażerowie odczuwali komfort podczas podróży. To właśnie oni zwrócili się do nas z prośbą o wprowadzenie takiego rozwiązania. Dlatego też, jako linia jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych opinii podróżujących. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wprowadzić nowy system zachowując jednocześnie wiodącą na rynku punktualność – najważniejszy element zadowolenia pasażera. System przydziału miejsc zapewnia wszystkim podróżującym sprawniejsze wchodzenie na pokład, oferując możliwość wyboru miejsca tym, którzy sobie tego życzą. Najlepiej sprzedającymi się miejscami były te z przodu samolotu, wybierane przez pasażerów chcących szybko wysiąść po dotarciu do celu oraz miejsca przy wyjściach – zapewniające więcej miejsca na nogi. Jesteśmy pewni, że dzięki tej inicjatywie pasażerowie będą chętniej korzystać z usług easyJet, a nowi klienci przekonają się do korzystania z naszych usług w przyszłości.”

Statystyki wyboru miejsc:

Statystyki wyboru miejsc podczas testowania nowego systemu:

·      miejsce 6A sprzedawało się najlepiej w przypadku krótkich przelotów. Natomiast w przypadku długich lotów największą popularnością cieszyło się miejsce 1A.

·      miejsce 16B cieszyło się najmniejszą popularnością w przypadku krótkich przelotów. Natomiast  w przypadku długich lotów było to miejsce 19B.

·      Pasażerowie wybierali miejsca po lewej stronie samolotu – miejsca A, B i C sprzedawały się lepiej niż D, E i F.

Podczas rezerwacji obowiązują trzy wysokości opłat w zależności od wybranego miejsca:

·      12 GBP za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi (pierwszy rząd i rzędy przy wyjściach)

·      8 GBP za miejsce z przodu samolotu (rzędy 2–5 w samolocie A319 i 2–6 w A320)

·      3 GBP za pozostałe miejsca

Harmonogram wdrożenia systemu przydziału miejsc:

Loty do/ z: Gatwick South, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Londyn-Southend, Bristol i Glasgow – 13 listopada

Gatwick North, Mediolan-Malpensa, Rzym-Fiumicino i Paryż CDG – 20 listopada

Belfast, Edynburg, Liverpool, Manchester, Bazylea, Newcastle, Genewa, Lyon, Nicea, Tuluza, Paryż-Orly, Madryt, Berlin Schoenefeld i Lizbona – 27 listopada

Stanowiska odprawy Speedy Boarding (odprawy przyspieszone):

·      Właściciele rocznej karty easyJet Plus oraz klienci korzystający z taryfy Flexi Fare są uprawnieni do nieodpłatnego wyboru miejsc oraz korzystania ze stanowisk odpraw przyspieszonych.

·      Pasażerowie którzy wykupią miejsce z przodu samolotu lub miejsce z większą przestrzenią na nogi są uprawnieni do odprawy przy stanowisku Speedy Boarding.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie