Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

EasyJet wita Nowy Rok wielką ekspansją

4 stycznia 2006

EasyJet ogłosił dodanie 14 nowych połączeń do swojej europejskiej sieci. Wśród nich są loty z Krakowa do Liverpoolu. Będzie to pierwsze połączenie do Liverpoolu, oferowane z podkrakowskich Balic. Loty rozpoczną się już od 10 kwietnia 2006 roku, i będą realizowane cztery razy w tygodniu.

Be Sociable, Share!


Od ponad roku easyJet oferuje trzy połączenia z Krakowa do Londynu (Luton), Berlina i Dortmundu. Tej wiosny easyJet odbierze kolejne 9 nowych samolotów Airbus A319s, co oznacza, że jego flota wzrośnie do 116 maszyn. Zwiększone zdolności przewozowe zostaną wykorzystane do wprowadzenia nowych połączeń z różnych baz w Europie. W sezonie letnim easyJet będzie oferował 247 połączeń.

„W tym roku około 35 milionów Europejczyków będzie mogło skorzystać z unikalnej oferty easyJet: niskich cen i atrakcyjnych lokalizacji. Żadna inna tania linia lotnicza nie dba o czas i pieniądze swoich pasażerów tak jak easyJet.” – powiedział Andrew Harrison, Dyrektor Generalny easyJet.

„14 nowych połączeń w nadchodzącym sezonie letnim jest zapowiedzią naszego rozwoju w 2006 roku. Przewidujemy, że będzie to bardzo ekscytujący rok dla easyJet. W najbliższych miesiącach podamy informację o wprowadzeniu kolejnych połączeń.- dodał.

„Inauguracja bezpośredniego połączenia na trasie Kraków – Liverpool – Kraków to ogromne korzyści, zarówno dla naszego lotniska, dla miasta, jak i dla całej Małopolski. Krakowski Port Lotniczy to najbardziej dynamicznie rozwijające się lotnisko w Polsce. 100 proc. wzrost ilości przyjętych pasażerów to także ogromna zasługa easyJet – jednego z liderów wśród tanich linii lotniczych, który od 2004 roku korzysta z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie. Każde nowo otwarte połączenie to kolejne możliwości dla regionu, pozytywny sygnał dla inwestorów i turystów, a dla portu szansa na dalszy rozwój. Jestem przekonany, że połączenie uruchamiane przez easyJet spełni oczekiwania podróżnych oraz wzbogaci siatkę bezpośrednich połączeń obsługiwanych przez nasze lotnisko.” – powiedział Paweł Jastrzębski, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach Sp. z o.o.

Bilety na nowe połączenia można rezerwować na stronie www.easyJet.pl już od 6 stycznia 2006 r.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 388

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie