Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

EasyJet potentatem w Krakowie

9 października 2007

Po odejściu z Krakowa linii Sky Europe największą tanią linią lotniczą w Balicach jest easyJet. Przewoźnik od lutego 2008 r. będzie wykonywał aż 58 rejsów tygodniowo do grodu Kraka.

Be Sociable, Share!


Sky Europe zlikwidowały aż 20 połączeń z Krakowa. W ich miejsce wchodzi konkurencja – Centralwings z rejsami do Dublina, Manchesteru, Aten i Barcelony, Ryanair z lotami do Mediolanu oraz Transavia (loty do Paryża). Dotychczasowy lider ze Słowacji swoje dwa samoloty przenosi z Krakowa do Wiednia. 

Po odejściu SkyEurope wiele osób spodziewało się, że ich pozycję zajmie Ryanair ze swoją agresywną polityką marketingową. Od nowego rozkładu Irlandczycy będą mieć przecież aż 37 nowych połączeń z Krakowa w siedmiu kierunkach w całej Europie. Luki nie wypełni też Centralwings ze swoimi 21 lotami w tygodniu do ośmiu miast.


Zwycięzcą okazał się największy konkurent Ryanair, brytyjski easyJet. Brytyjczycy już kilka miesięcy temu ogłosili nowe rejsy do Londynu Luton, Bristolu, Belfastu, Liverpoolu i Dortmundu. Teraz zapowiedzieli także nowe połączenia z Londyn-Gatwick, Bournemouth, Edynburg i Newcastle. Od lutego 2008 roku będą mieć ich w sumie aż 58 tygodniowo.


Na podstawie Gazety Wyborczej
/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 798

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie