Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet nowości

easyJet poleci z Krakowa do Londynu Southend

19 czerwca 2013

Tort easyJetLinie lotnicze easyJet wspólnie z Kraków Airport uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Kraków – Londyn Southend.

Be Sociable, Share!


Tort easyJetLinie lotnicze easyJet wspólnie z Kraków Airport uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Kraków – Londyn Southend.

Właśnie odbył się rejs inauguracyjny. Do Krakowa nowym lotem przyleciało 98 pasażerów, zaś do Londynu odleciało 100 osób. Pasażerowie inauguracyjnego rejsu przywitani zostali przez Grzegorza Michorka, dyrektora handlowego Kraków Airport, a także przedstawicieli Welcome Airport Services (firmy wykonującej obsługę naziemną linii lotniczych easyJet oraz reprezentującą przewoźnika na lotnisku): Annę Łysik, członka zarządu ds. Hhndlowych oraz Wiesława Mardosza, dyrektora oddziału Kraków. Na wszystkich czekał specjalny tort z okazji inauguracji połączenia.

Londyn jest najpopularniejszą destynacją rozkładową z Kraków Airpotr, z ruchem na poziomie ok. 350 tys. pasażerów rocznie. Londyn Southend (SEN) to trzeci port w Londynie po Londyn Stansted (STN) i Londyn Gatwick (LGW), do którego można bezpośrednio dolecieć z Krakowa.

Pomiędzy krakowskim lotniskiem a londyńskim Southend, easyJet będzie latał cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Trasa będzie obsługiwana przez samoloty Airbus A319. Uruchomienie nowej trasy związane jest z rozbudową bazy easyJet na londyńskim lotnisku Southend, skąd obecnie linie oferują 11 tras – do Alicante, Amsterdamu, Barcelony, Belfastu, Faro, Genewy, na Ibizę, Jersey, Majorkę, do Malagi oraz Wenecji.

easyJet to drugi co do wielkości przewoźnik w Kraków Airport, oferujący z Krakowa 34 odloty tygodniowo do 7 europejskich portów lotniczych. W roku ubiegłym przewiózł do i z Krakowa 426 559 pasażerów, wykonując 2 974 operacji lotniczych.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 505

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie