Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

easyJet odpowiada na nurtujące pytania dotyczące podróżowania samolotem

14 sierpnia 2008

Podróżujesz samolotem bez względu na porę roku? Czy tylko podczas wakacji? A może właśnie przygotowujesz się do swojego pierwszego w życiu lotu? Od znajomych słyszałeś już wiele różnych opinii o podróżowaniu samolotem i tak naprawdę nie wiesz, które z nich są prawdziwe…

Be Sociable, Share!


Czy na samą myśl o lataniu jeżą Ci się włosy na głowie, a poziom stresu sięga zenitu? Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że te wszystkie opowieści są mitem i tak naprawdę podróż samolotem może być komfortowa, bezpieczna i niekłopotliwa? easyJet pomoże Ci w pełni cieszyć się Twoim lotem!

Opinia numer 1: Musisz przybyć na lotnisko na 3 godziny przed planowanym wylotem.


Odpowiedź easyJet: To nieprawda w przypadku lotów na trasach europejskich


Stanowiska odprawy pasażerskiej zamykane są dokładnie na 40 minut przed planowanym wylotem samolotu w przypadku lotów europejskich. W związku z tym, aby zdążyć na swój samolot musisz zacząć odprawiać się o takiej godzinie, która zagwarantuje Ci komfort. easyJet rekomenduje, aby dokonać odprawy na ok. 2 godziny przed wylotem tylko dlatego, aby uniknąć sytuacji, w której wszyscy pasażerowie przybędą na lotnisko o tej samej porze.


Warto wspomnieć, że jeśli zarezerwowałeś lot, który startuje z lotniska Londyn Gatwick przed godz. 08:30, możesz dokonać odprawy na ten lot poprzedniego wieczoru od godz. 20:00. Umożliwi to zostawienie bagażu na lotnisku! Co więcej, otrzymasz od razu kartę pokładową. easyJet gwarantuje, że nie stracisz swojego cennego czasu czekając bez końca w hali wylotów!


Opinia numer 2: Spożywanie alkoholu na pokładzie samolotu sprawia, że czujesz się zrelaksowany. Z łatwością pokonasz strach przed lataniem.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Spożywanie alkoholu na pokładzie samolotu sprawi, że poczujesz się zrelaksowany tylko przez chwilę. Podczas lotu ciśnienie barometryczne wewnątrz kabiny jest niższe niż na lądzie. Takie środowisko obniżonego ciśnienia powoduje, że przyswajamy mniej tlenu. Z kolei spożywanie alkoholu powoduje wzrost ciśnienia tętniczego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że taka sama ilość alkoholu spożywana na pokładzie samolotu i na lądzie będzie inaczej tolerowana przez organizm człowieka. Ponadto, spożywanie alkoholu może spowodować odwodnienie (dehydratacja). Dlatego też tak ważne jest ciągłe uzupełnianie płynów poprzez picie wody lub soków.


Obsługa na pokładzie samolotów easyJet robi wszystko, aby bezpieczeństwo i wygoda pasażerów były na pierwszym miejscu. Podczas lotu można poprosić pracowników easyJet o wszelką pomoc.


Opinia numer 3: Za nadbagaż zapłacisz tylko podczas odprawy pasażerskiej.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Jeżeli okazało się, że nie jest możliwe, abyś zmieścił wszystkie niezbędne rzeczy do jednej walizki lub jeśli Twoja walizka jest cięższa niż dopuszcza to limit – nie ma martw się! easyJet daje Ci zielone światło! Teraz możesz zapłacić za nadbagaż przez internet lub telefon. A wszystko to po obniżonej stawce! easyJet dba o Twój czas i pieniądze tak, jak Ty. I jeszcze jedna ważna informacja: na pokład możesz wnieść jedną standardową sztukę bagażu podręcznego, ale bagaż ten nie jest ograniczony żadnym limitem wagowym!  Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, to maksymalne wymiary bagażu nieprzekraczające 55 x 40 x 20cm.


Opinia numer 4: Oferta niskokosztowych przewoźników nie jest korzystna i mało atrakcyjna dla pasażerów biznesowych.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


easyJet szanuje Twój czas! Jednym z priorytetów jest punktualność lotów. Po pierwsze, możesz zarezerwować bilet i odprawić się przez internet. Odprawa pasażerska online dostępna dla wszystkich pasażerów przewożących wyłącznie bagaż podręczny. Odprawa online dostępna jest w okresie od 60 dni przed datą wylotu do dwóch godzin przed planową godziną wylotu. Wydrukuj swoją kartę pokładową i udaj się bezpośrednio do punktów kontroli bezpieczeństwa – bez stania w kolejkach do odprawy!


Po drugie, za nadbagaż zapłacisz podczas rezerwacji biletu, a opcja Speedy Boarding daje Ci możliwość zgłoszenia się do odprawy w dowolnym momencie przed zakończeniem odprawy danego lotu. Pasażerowie z opcją Speedy Boarding mają zapewnione wejście na pokład w pierwszej kolejności i gwarancję wyboru miejsca. Z kolei usługa Speedy Boarding Plus jest wzbogaconą wersją Speedy Boarding, która daje możliwość odprawy w specjalnych punktach odprawy priorytetowej.


Po trzecie, easyJet oferuje elastyczność przy zakupie biletów. Przeloty sprzedawane są w jedną stronę, co oznacza, że można wykupić lot powrotny na dowolnie wybrany termin! W odróżnieniu od wielu innych przewoźników, easyjet nie wymaga również minimalnej liczby dni pobytu do wykupienia biletu po najniższej cenie.


Jeżeli Twoje spotkanie biznesowe skończy się wcześniej niż to było zaplanowane, nie musisz tracić czasu w oczekiwaniu na Twój lot powrotny. Jeżeli sytuacja ma miejsce w tym samym dniu, na który lot został zarezerwowany, możliwa jest bezpłatna zmiana na wcześniejszy lot, pod warunkiem, że dostępne są wolne miejsca oraz zmiana nie spowoduje opóźnienia.


Dlaczego jeszcze warto latać z easyJet? easyJet przewozi pasażerów na lotniska zlokalizowane w miastach lub ich pobliżu. Zaraz po wyjściu z hali przylotów możesz wziąć taksówkę i udać się prosto na spotkanie biznesowe!


Opinia numer 5 Jeżeli podróżujesz z grupą przyjaciół i chcielibyście w samolocie zająć miejsca koło siebie musicie zgłosić się do odprawy pasażerskiej w tym samym czasie.


Odpowiedź easyJet:Nieprawda


Z easyJet możecie odprawiać się oddzielnie! Możesz dołączyć do przyjaciół dopiero podczas wejścia na pokład samolotu. easyJet nie przydziela miejsc swoim pasażerom – możesz więc zająć dowolne miejsce oczywiście w miarę ich dostępności. Miejsca na pokładzie samolotu są zajmowane w kolejności pierwszeństwa. Im wcześniej dokonasz odprawy, tym większy będzie Twój wybór!


Opinia numer 6: Przewożenie kosmetyków i perfum w bagażu podręcznym jest zabronione.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Produkty te można przewozić w bagażu podręcznym. Należy tylko włożyć kosmetyki i perfumy do specjalnej przezroczystej torebki z wielokrotnym zamknięciem o pojemności 1 litra i wymiarach 20 cm x 20 cm. Wszystkie płyny powinny znajdować się w pojemnikach/ flakonach nieprzekraczających 100 ml. Jeżeli spełnisz ten warunek, Twoje kosmetyki i perfumy będą całkowicie bezpieczne.


Opinia numer 7: Bilety na autobusy kursujące wahadłowo z i do lotnisk w Londynie są bardzo drogie. Powinieneś rozważyć wszystkie dostępne możliwości transportu przed podjęciem decyzji.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


easyBus oferuje Ci bardzo korzystne możliwości transferu z londyńskich lotnisk do centrum miasta na pokładzie komfortowych minibusów lub autokarów. A przy tym możesz zaoszczędzić! Wystarczy, że rezerwując bilet lotniczy klikniesz w link easyBus i wybierzesz najkorzystniejszą dla Ciebie opcję. Na niektórych trasach easyBus ma swoje przystanki nawet w samym centrum Londynu! Odwiedź easyBus.co.uk i dowiedz się jaką ofertę przygotował dla Ciebie easyJet!


Opinia numer 8: Rezerwacja przelotu to tylko część Twojej podróży, a możliwości zakwaterowania? Będziesz musiał samodzielnie znaleźć najkorzystniejszą ofertę hotelową.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Z easyJetHotels przestaniesz martwić się o zakwaterowanie. Rezerwując bilet lotniczy easyJet masz problem z głowy! Możesz zarezerwować pokój w wybranym przez siebie hotelu dostępnym w ofercie i to po obniżonych stawkach! Co więcej, masz gwarancję, że cena uwzględnia podatki i jest ostateczna – nie ma w niej pułapek np. dodatkowej opłaty manipulacyjnej za korzystanie z karty kredytowej. Więcej informacji uzyskasz na easyJetHotels.com!


Opinia numer 9: Wynajem samochodu jest kosztowny, a wybranie korzystnej oferty wymaga czasu. Co więcej, z ofertą wynajmu możesz zapoznać się dopiero na Twoim docelowym lotnisku.


easyJet Opinia:Nieprawda


W Europcar4easyJet wspaniałe okazje można łapać przez cały rok! Wynajmiesz samochód po bardzo korzystnej stawce – Gwarancja Najniższej Ceny w easyJet! Gwarancja ta dotyczy wszystkich destynacji easyJet. Wystarczy wejść na europcar4easyJet.com i wybrać ofertę tylko dla siebie.


Opinia numer 10: Podczas lotu nie można korzystać z iPoda, odtwarzacza mp3 ani innych sprzętów elektronicznych.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Możesz słuchać muzyki podczas lotu, z zastrzeżeniem, że wszelkie urządzenia elektroniczne muszą być wyłączone w czasie startu i podczas lądowania samolotu. Możesz więc korzystać ze swojego iPoda lub odtwarzacza mp3. Podczas lotu można także korzystać z komputerów przenośnych po warunkiem, że nie są one podłączone do bezprzewodowej sieci. Obowiązuje natomiast całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Powinny być one wyłączone od momentu przejścia przez bramkę kierującą na pokład samolotu do momentu opuszczenia samolotu.


Opinia numer 11: Zawsze musisz stać w kolejce podczas odprawy pasażerskiej.


Odpowiedź easyJet: To nieprawda w przypadku easyJet


Opcja Speedy Boarding gwarantuje jej posiadaczowi wejście na pokład samolotu w grupie pierwszych pasażerów, umożliwiając w ten sposób wybranie lepszego miejsca w samolocie! Usługę Speedy Boarding można zamówić przy zakładaniu rezerwacji w systemie online i za niewielka opłatą zapewnić sobie pierwszeństwo przy wchodzeniu do samolotu. Speedy Boarding Plus jest wzbogaconą wersją usługi Speedy Boarding, która oferuje dodatkowo możliwość dokonania odprawy w specjalnych punktach odprawy priorytetowej. Oszczędzasz czas!


Opinia numer 12: Tanie linie lotnicze korzystają z przestarzałej floty. Są zatem mniej bezpieczne.


easyJet Opinia: To nieprawda w przypadku easyJet


easyJet szczyci się jedną z najmłodszych flot w Europie! Samoloty w barwach easyJet maja średnio zaledwie 2,2 roku!


Opinia numer 13: Nie można wnosić jedzenia i napojów na pokład samolotu.


Odpowiedź easyJet: To nieprawda.


Na pokład samolotu można wnieść żywność i napoje kupione w sklepach na terenie lotniska. Większość zakupów otrzymasz w specjalnej zabezpieczonej foliowej torebce. Tak zapakowane kanapki, słodycze bądź napoje wraz z paragonem są całkowicie akceptowane w punktach kontroli bezpieczeństwa.


Opinia numer 14: Jedzenie i napoje na pokładzie samolotu to nie lada wydatek. Filiżanka kawy? Tylko na lotnisku.


Odpowiedź easyJet: To nieprawda.


easyJet tak, jak pozostali przewoźnicy niskokosztowi, nie oferuje darmowych posiłków i napoi swoim pasażerom, ponieważ kłóciłoby się to z filozofią taniego podróżowania. To tylko niepotrzebny dodatkowy koszt! Pasażerowie mogą natomiast kupić napoje i produkty żywnościowe w pokładowym sklepie easyJet, a znajdą w nim szeroką gamę napojów gorących i zimnych, napojów alkoholowych, kanapek, przekąsek i słodyczy, w tym wiele zdrowych posiłków. A wszystko to w rozsądnych cenach!


Opinia numer 15: Tanie linie lotnicze korzystają z lotnisk znacznie oddalonych od centrum miasta. Jest to wielka niedogodność dla pasażerów. Często zdarzają się też opóźnienia.


Odpowiedź easyJet: To nieprawda w przypadku easyJet


easyJet korzysta z portów lotniczych zlokalizowanych w miastach lub w ich najbliższej okolicy. Jednym z priorytetów easyJet jest punktualność i satysfakcja pasażerów. Jeżeli zdarzy się, że samolot easyJet ma opóźnienie, pasażerowie mają gwarancję, że nie potrwa ono dłużej niż godzinę!


Opinia numer 16: Bardzo trudno jest dokonać zmiany rezerwacji przez internet.


Odpowiedź easyJet: Nieprawda


Rezerwacja biletu, która została dokonana przez internet przez zarejestrowanego użytkownika, może być przeniesiona po dokonaniu opłaty manipulacyjnej. Ale jest jeden warunek – wszelkie zmiany muszą być dokonane najpóźniej na 2 godziny przed planowanym lotem. 


Już teraz możesz się zrelaksować i rozpocząć przygotowania do podróży. Jeżeli jednak nadal wahasz się, dokąd się wybrać na wakacje jeszcze tego lata odwiedź easyJet.com i sprawdź najnowsze oferty i połączenia. Spotkajmy się na pokładzie pomarańczowych samolotów!


- KONIEC -


easyJet jest wiodącą, europejską tanią linią lotniczą, która obecnie wykorzystuje 165 samolotów na 398 połączeniach pomiędzy 107 lotniskami, w 28 krajach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy easyJet przewiózł ponad 42 milionów pasażerów.


easyJet lata do:


Aberdeen, Ajaccio, Alicante, Almerii, Amsterdamu, Asturii, Aten, Barcelony, Bazylei, Bari, Bastii, Biarritz, Belfastu, Berlina, Bilbao, Birmingham, Bordeaux, Bournemouth, Bristolu, Brindisi, Brukseli, Budapesztu, Bukaresztu, Caligari, Casablanki, Dalaman, Dortmundu, East Midlands, Edynburga, Faro, Fuerteventury, Genewy, Gibraltaru, Glasgow, Grenoble, Gran Kanarii, Hamburga, Helsinek, Heraklionu, Hurghady, Ibizy, Inverness , Insbruku, Istambułu, Jersey, Katanii, Kolonii, Kopenhagi, Korfu, Krakowa, Lanzarotte, Lameezia Terme, La Rochelle, Liverpoolu, Lizbony, Lublany, Londynu Gatwick, Londynu Luton, Londynu Stansted, Lyonu, Madery, Madrytu, Mahon, Malagi, Malty, Marrakeszu, Marsylii, Mediolanu Linate, Mediolanu Malpensa, Mediolanu Linate, Manchesteru, Monachium, Montpellier, Murcii, Mykonosu, Nantes, Neapolu, Newcastle, Nicei, Olbii, Palermo, Palmy, Paphos, Paryża Charles de Gaulle, Paryża Orly, Pizy, Pragi, Porto, Rodos, Rygi, Rzymu, Salonik, Salzburga, Sharm El Sheik, Sofii, Splitu, Sztokholmu, Tangieru, Tallina, Teneryfy, Tuluzy, Turynu, Walencji, Warszawy, Wenecji, Wiednia i Zurichu.


W Polsce easyJet oferuje połączenia z:


§         Warszawy do Londynu (Luton) i Bristolu


§         Krakowa do Belfastu, Bristolu, Dortmundu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu (Luton i Gatwick), Newcastle i Paryża


easyjet.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 859

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie