Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet nowości

EasyJet: nowa baza we Włoszech

17 października 2005

Linie lotnicze easyJet ogłosiły utworzenie bazy na lotnisku Malpensa w Mediolanie, z której już wkrótce zaoferują pięć nowych połączeń do Aten, Londynu (Gatwick), Madrytu, Malagi i Paryża (Charles de Gaulle).

Be Sociable, Share!


Połączenia te będą obsługiwane przez trzy nowe samoloty typu Airbus A319′s. Dwie pierwsze maszyny zaczną latać od 27 marca 2006 roku. Trzeci samolot zostanie oddany latem 2006 roku i w przyszłości da możliwość rozwinięcia oferty z Mediolanu.

Obecnie easyJet lata z Malpensy do Berlina i Dortmundu. W pierwszym roku funkcjonowania wszystkich 7 połączeń z nowej bazy, easyJet planuje przewieźć około 1,2 miliona pasażerów.

Włochy są najszybciej rozwijającym się rynkiem w sieci easyJet. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrost liczby pasażerów sięgnął tu 78 proc. EasyJet oferuje w sumie 29 połączeń do 9 włoskich portów (Caligari, Mediolan Malpensa, Mediolan Linate, Neapol, Olbia, Piza, Rzym, Turyn i Wenecja).

Latem tego roku linia przewiozła 6-milionowego pasażera, a przed końcem 2005 roku oczekuje jeszcze 2,5 miliona pasażerów korzystających z połączeń z i do Włoch.

Nowa baza stworzy ponad 100 miejsc pracy dla personelu pokładowego oraz ponad 1000 miejsc pracy na lotnisku. easyJet wybrał Mediolan ze względu na duże zainteresowanie, zarówno pasażerów biznesowych, jak i indywidualnych. Bilety na nowe połączenia z Mediolanu można rezerwować już od 15 października na stronie www.easyJet.pl.  

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 776

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie