Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

easyJet największym tanim przewoźnikiem w Krakowie

19 czerwca 2008

easyJet jest obecnie największym tanim przewoźnikiem w Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Oferta obejmuje 9 destynacji zapewniając 55 regularnych połączeń tygodniowo, co daje średnio 8 połączeń dziennie. Łącznie easyJet przewozi około miliona pasażerów rocznie na połączeniach do i z Krakowa. To wszystko sprawia, że easyJet odpowiada za 24- procent operacji podkrakowskiego lotniska.

Be Sociable, Share!


Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak wiele osób z Krakowa i okolic regularnie wybiera ofertę easyJet. Od czterech lat, a więc od początku naszej obecności w Polsce, Kraków był jednym z naszych kluczowych rynków. Chcemy, aby takim pozostał w ciągu najbliższych lat– powiedział John Kohlsaat, Dyrektor Regionalny easyJet na Niemcy, Europę Centralną, Kraje Bałtyckie oraz Danię. – Z uwagą i zaciekawieniem obserwowaliśmy szybko rozwijający się rynek lotniczy w Polsce. Dostrzegając wielki potencjał dla dalszego rozwoju, szczególnie dla Krakowa, zawsze bezzwłocznie reagowaliśmy na aktualne trendy i potrzeby naszych pasażerów. Stale rozbudowujemy siatkę połączeń i zwiększamy częstotliwość lotów. Z tego powodu staliśmy się największą tanią linią lotniczą na podkrakowskich Balicach.

easyJet wprowadził pierwsze połączenia lotnicze z Portu Lotniczego Kraków-Balice w październiku 2004 roku. Początkowo, samoloty obsługiwały trzy trasy – Londyn Luton, Berlin oraz Dortmund. Duże zainteresowanie rynku pozwoliło na otwarcie nowych połączeń, w rezultacie owocując wzbogaceniem oferty lotów z Portu Lotniczego Kraków-Balice. Obecnie, easyJet utrzymuje regularne połączenia z Liverpoolem, Newcastle, Belfastem, Bristolem, Edynburgiem, Dortmundem oraz Paryżem.


Od dnia wejścia na rynek easyJet na wszystkich połączeniach z/ do Portu Lotniczego Kraków-Balice przewiózł około 1,6 miliona pasażerów. Dla porównania, na wszystkich połączeniach obsługiwanych w Polsce przez easyJet, od dnia wejścia przewoźnika na polski rynek, łącznie przewiezionych zostało 2,3 miliona osób.


W ciągu ostatniego roku easyJet podwoił swoją ofertę połączeń lotniczych przez Port Lotniczy Kraków-Balice. Firma zakłada także dwucyfrowy wzrost w bieżącym roku, w porównaniu do roku ubiegłego.


Największą popularnością na podkrakowskim lotnisku w Balicach cieszą się połączenia ze wszystkimi portami obsługiwanymi przez easyJet w Wielkiej Brytanii, przy czym pasażerowie najczęściej wybierają Londyn (zarówno Luton, jak i Gatwick). Wskaźnik obłożenia miejsc na tych trasach z reguły przekracza średni wskaźnik dla połączeń easyJet w Europie.


Kraków jest jednym z najpiękniejszych i jednocześnie dynamicznie rozwijających się polskich miast. Jego atrakcyjność w połączeniu z szerokim wachlarzem połączeń easyJet, duży ruch turystyczny skierowany do Krakowa, dynamicznie rozwijające się lokalne przedsiębiorstwa maja bezpośrednie przełożenie na rozwój lokalnej gospodarki. Średnio 70% pasażerów easyJet przybywających do Krakowa to obcokrajowcy, podczas gdy tylko 30% stanowią wyjeżdżający Polacy. Codzienne operacje easyJet na podkrakowskim lotnisku w Balicach obsługuje 400 osób naziemnego personelu Portu Lotniczego.

easyjet.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 177

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie