Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

EasyJet największą tanią linią lotnicza w Berlinie

3 marca 2005

EasyJet ogłosiły uruchomienie 3 nowych połączeń ze swojej bazy na lotnisku w Berlinie. Od 21 września 2005 easyJet będzie latał z Berlina do Londynu Gatwick, Mediolanu Linate i Rzymu Ciampino.

Be Sociable, Share!


Zwiększenie ilości połączeń z Berlina Schoenefeld to dobra wiadomość także dla Polaków. Obecnie samolotami easyJet można dolecieć do Berlina 6 razy w tygodniu z podkrakowskich Balic. Ze względu na rozbudowana liczbę połączeń, Berlin to dokonały punkt na rozpoczęcie podróży do innych europejskich miast.

EasyJet jest obecnie największą linią lotniczą latającą do i z Berlina. Jest też najszybciej rozwijającą się tanią linią lotniczą na rynku niemieckim. Linia planuje dalsze zwiększanie ilości połączeń z Berlina – obecnie obsługuje 27 tras – czyli więcej niż z Londynu Luton i Stansted, a tylko o 1 mniej niż z Gatwick.

„Dzisiejsze oświadczenie, to dużo więcej niż tylko dobra wiadomość dla naszych klientów w Berlinie. To stworzenie 3000 nowych miejsc pracy, a także zaoferowanie ponad 3 milionom pasażerów możliwości podróżowania do wielu miejsc w Europie po wyjątkowo korzystnej cenie” – powiedział przy tej okazji Ed Winter, dyrektor easyJet do spraw operacyjnych.

Berlin jest obecnie największą bazą easyJet poza Wielką Brytanią. Pod koniec tego miesiąca, kiedy zostanie do niej dostarczony setny samolot, Schoenefeld będzie obsługiwał 10% wszystkich połączeń easyJet w Europie. Z 70 dziennymi lotami z Berlina easyJet planuje przewieźć w 2005 roku 3 miliony pasażerów.
Ceny biletów do Gatwick zaczynają się od £17.99 w jedną stronę wraz z opłatami lotniskowymi. Najtańszy bilet na trasy do Włoch kosztuje €26.99 w jedną stronę wraz z opłatami lotniskowymi.

Bilety można rezerwować na stronie www.easyjet.com od środy, 9 marca 2005.

W marcu easyJet zaoferuje swoim klientom 732 połączeń z Berlina. Jego największy konkurent na tej trasie – linie AirBerlin oferuje ich 630.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 880

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie