Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

easyJet lata do Marrakeszu

6 lipca 2006

Linie lotnicze easyJet uruchomiły 5 lipca połączenie na trasie Londyn (Gatwick) – Marrakesz (Maroko). Cena biletu w jedna stronę od 30,99 funtów (z opłatami). easyJet jest pierwszą linią lotniczą, która rozpoczęła loty na mocy porozumienia o otwartym niebie, zawartego między Marokiem a Unią Europejską. Unia Europejska jest największym partnerem handlowym Maroka, więc połączenie pomoże również w rozwoju kontaktów biznesowych między Afryką Północną i Wielką Brytanią.

Be Sociable, Share!


Rozmowy na temat zawarcia nowej umowy lotniczej i przystąpieniu Maroka do paktu otwartego nieba rozpoczęły się w grudniu 2005 r. Zasada otwartego nieba gwarantuje, że każda linia lotnicza zarejestrowana w Unii Europejskiej może latać do dowolnego portu lotniczego w UE, z dowolną częstotliwością i ceną. Liberalizacja rynku lotniczego jest częścią, realizowanego przez rząd marokański, planu zwiększenia liczby turystów do 10 milionów w 2010 roku. W pierwszym roku funkcjonowania tego połączenia easyJet zamierza przewieźć 90 tysięcy pasażerów.


 


David Osbourne, Menadżer easyJet odpowiedzialny za Wielką Brytanię powiedział:


„easyJet, jako pierwsza linia lotnicza w Europie, rozpoczyna loty do Maroka na mocy nowej umowy o otwartym niebie. To dla nas wspaniały dzień, po raz kolejny wykorzystujemy pojawiające się przed nami szanse i wyprzedzamy konkurentów zarówno pod względem technicznym jak i geograficznym. Marrakesz jest wspaniałym i imponującym miastem. Przewidujemy, że stanie się najpopularniejszym celem weekendowych wypadów w sezonie 2006/2007, atrakcyjnym przez cały rok.” 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 292

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie