Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

EasyJet chce zrezygnować z połączeń na Maltę.

20 marca 2007

EasyJet, który nazywa się mianem lidera na Europejskim rynku tanich przewozów lotniczych, jak donosi “Malta Independent “, ponosi straty na połączeniach na Maltę.

Be Sociable, Share!


Żadne poważne działania nie zostały jeszcze jednak podjęte.


W Sierpniu ubiegłego roku, EasyJet ogłosił chęć otwarcia połączenia z lotniska London Luton i Mulhouse-Basel właśnie na Maltę. Gdy pomysł doszedł do skutku, okazało się, że Firma pozostaje w tyle za konkurencyjnym Ryanairem, który w tym samym czasie prowadził negocjację z lotniskiem Maltańskim.


Minister Turystyki i Kultury Zammit Dimech twierdzi, że EasyJet chciało operować z Gatwick, ale nie spotkało się to z poparciem rządu i odpowiednią pomocą z jego strony, jako że połączenie to nie figuruje na liście najbardziej obleganych.
 
Organizacje Turystyczne śledziły całą sprawę przez ostatnich kilka miesięcy i jak wynika z tych obserwacji nie były i wciąż nie są prowadzone żadne rozmowy z Przewoźnikiem. Rząd jednak chce za wszelką cenę uniknąć jakichkolwiek strat z tego tytułu.


Sytuację zabarwia również fakt, iż rząd Malty aktualnie negocjuje z Hiszpańskim Clickair’em. Przewoźnik od jakiegoś już czasu planuje otwarcie nowego połączenia Malta – Barcelona. Ma ono ruszyć już latem.
Negocjacje jednak wciąż trwają.


Źródło: independent.com.mt
/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 810

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie