Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Dynamiczna modernizacja floty

8 października 2005

Austrian AirlinesRada Nadzorcza Grupy Austrian Airlines zaakceptowała wniosek o nabycie Boeinga
typu 777-200ER – odrzutowca latającego na dalekie odległości. Zakup maszyn
oznacza wycofanie dwóch samolotów Airbus typu A340-200.

Be Sociable, Share!


Rada Nadzorcza przychyliła się również do decyzji sprzedaży trzech odrzutowców krótkodystansowych Canadair Regional typu CRJ 100 i zakupu Boeinga typu 737-600.

Motywem sprzedaży tych samolotów, zwłaszcza w momencie gdy ceny na rynku paliwowym wciąż rosną, jest wola firmy do wycofania z użycia nieekonomicznych maszyn. Dzięki swojej niższej ładowności porównywalnej do tej, jaką mają samoloty dwusilnikowe, koszty w przeliczeniu na jedno miejsce wzrosły. Boeing typu 737-600 jest ostatnim samolotem tego rodzaju używanym w flocie Grupy Austrian Airlines i z tego powodu stał się on nieco „egzotyczny”. Ze względu na inne silniki niż te używane w samolotach typu CRJ 200, na sprzedaż zostaną wystawione również trzy CRJ 100. Samoloty te będą zamienione na używane odrzutowce typu Fokker 100, które zdecydowanie zwiększą ładowność.

“Niespełna cztery lata temu mieliśmy możliwość sprzedania pięciu rodzajów samolotów – Embraer typu MD-80, starej generacji Boeing typu 737, Dash typu 8-100 i Challenger/Lear Jet typu 60. W znaczący sposób działanie te ujednoliciło naszą flotę. Obecnie, rozpoczynamy kolejny etap działań. Planujemy sprzedać lub zamieniać pojedyncze samoloty na takie, które są bardziej efektywne w kosztach utrzymania niż inne typy. Odnawianie floty będzie rozłożone w czasie i rozpocznie się w 2006 roku. Spowoduje to obniżenie kosztów eksploatacji i jej utrzymania. W tym roku trzy Airbusy typu A319, dwa Boeingi typu 737-800, trzy Fokkery typu 100 i dwa Bombardiery typu O400 były już z powrotem wcielone w nasza flotę z powodu planowanej lub zakończonej sprzedaży innych typów. Ze średnią wieku około siedmiu lat flota Grupy Austrian Airlines jest obecnie jedną z najmłodszych na świecie” – powiedział Thomas Kleibl Dyrektor Finansowy Grupy Austrian Airlines.

„Posiadanie jednej z najmłodszych flot na świecie plasuje Austrian Airlines w grupie najbezpieczniejszych linii lotniczych. Mamy nadzieję, że informacje o decyzji podjętej przez Radę Nadzorczą dotrą do naszych klientów i przekonają ich do podróżowania z naszymi liniami lotniczymi” powiedział Soeren Olsen, Dyrektor Grupy Austrian Airlines na Polskę.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 866

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie