Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dwugodzinny strajk na lotnisku Okęciu

7 lutego 2008

W środę od 6 rano strajkowali pracownicy jednej ze spółek obsługi naziemnej na warszawskim Okęciu. W trakcie strajku nie byli odprawiani pasażerowie linii Centralwings, EuroLOT i PLL LOT. Protest trwał dwie godziny. Pięć lotów zostało odwołano, a 23 miały opóźnienia.

Be Sociable, Share!


Na przeprowadzenie akcji protestacyjnej zdecydowali się pracownicy spółki Lot Ground Services, obsługująca pasażerów linii Centralwings, Eurolot oraz PLL LOT. Na czas strajku odprawy na tych liniach przejęła konkurencyjna spółka Warsaw Airport Services.

Pracownicy LGS protestowali przeciwko niezadowalającym warunkom pracy, które są gorsze niż w konkurencyjnym WAS. Do akcji doszło w wyniku konfliktu związków zawodowych LOT Ground Services z zarządem Polskich Linii Lotniczych LOT. Związkowcy domagają się podwyżki płac, wyższych odpraw emerytalnych oraz większych wypłat w przypadku zwolnień grupowych.


Akcja zakończyła się o godzinie 8.00. Odprawy linii Centralwings, Eurolot oraz Polskich Linii Lotniczych LOT zostały przywrócone.


Na podstawie Życia Warsawy i Gazety Wyborczej.
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 605

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie