Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dwa i pół miliony za nowe połączenia z Rzeszowa

17 grudnia 2007

Samorządowi województwa podkarpackiego marzy się, by z Rzeszowa latały samoloty do takich europejskich miast, jak Rzym, Paryż czy Madryt. Chce zatem w przyszłym roku dać 2,5 mln zł przewoźnikowi, który otworzy nowe połączenia z Jasionki.

Be Sociable, Share!


Dziś z podrzeszowskiego lotniska latają tylko samoloty Ryanair do Londynu, Dublina i Bristolu. LOT ma uruchomić połączenie z Warszawą. Władze województwa ubolewają, że to stanowczo za mało. Chcąc naprawić sytuację, w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisali 2,5 mln zł na promocję regionu w liniach lotniczych. Według założeń, w trybie przetargu mają być wybrane linie, które uruchomią nowe połączenie, najlepiej do Rzymu.

Poza tym, mają być przeprowadzone specjalistyczne badania rynku, które pokażą, jakie jest zapotrzebowanie klientów, dokąd pasażerowie chcą z Jasionki latać. Ułatwi to w przyszłości rozmowy z liniami lotniczymi, potencjalnie zainteresowanymi lotami do Rzeszowa. Miasto będzie mogło wtedy jasno odpowiedzieć na pytanie, na jakich klientów poszczególne połączenia mogą liczyć.


Praktyka zachęcania przewoźników do otwierania połączeń przy pomocy pieniędzy z budżetu, to dla Rzeszowa nie nowość. Po uruchomieniu połączeń linii Ryanair z Londynem Podkarpacie promuje się na stronie internetowej przewoźnika, za co płaci ponad milion złotych rocznie.


Teraz samorządowcy chcą pójść dalej. Pieniądze będą wydane na promowanie regionu nie tylko na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, ale także w wydawnictwach pokładowych, oraz na wizualnych formach promocji np. w salonikach dla VIP-ów.


Przyciąganie nowych przewoźników jest w przypadku Rzeszowa zadaniem niełatwym, ze względu na mały terminal pasażerski. Przez to, przewoźnik musi dostosować rozkład lotów, by znaleźć wolne okienka. Dlatego linie lotnicze wolą latać z takich lotnisk, gdzie połączenie można uruchomić w godzinach dogodnych dla pasażerów i dla przewoźnika. Jednak na nowy terminal pasażerski w Jasionce trzeba będzie poczekać co najmniej do 2010 roku.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 756

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie