Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Druga seria hiszpańskich strajków może uderzyć w Ryanair

Druga seria hiszpańskich strajków może uderzyć w Ryanair

2 listopada 2006

Po raz drugi w przeciągu ostatnich tygodni linie Ryanair ostrzegają pasażerów posiadających bilety do Hiszpanii, że strajk może mieć wpływ na usługi bagażowe. Hiszpańscy bagażowi planują strajkować 6, 13 i 20 listopada na lotniskach w Gironie, Reus, Jerez, Seville, Santiago, Almeria, Granada, Murcia, Valencia, Zaragosa, Santander oraz Vitoria. W tym miesiącu podobne akcje strajkowe spowodowały znaczne ograniczenie w obsłudze bagażu, co utrudniło pracę liniom Ryanair.

Be Sociable, Share!


W oświadczeniu linie Ryanair powiedziały, że jest to „całkowicie zgodne z hiszpańskim prawem pracy” i obarczając całą winą za powstałe zakłócenia przewodniczących związku, którzy używają blokad jako sposobu obrony mniej konkurencyjnych linii lotniczych.


Linie Ryanair informują “Jeżeli akcje strajkowe będą nadal trwały, plan kontyngentowy powinien być tak zorganizowany aby loty linii Ryanair mogły być obsługiwane bez zakłóceń”.


“Nie możemy jednak gwarantować, że urządzenia podające bagaż będą dostępne, wskutek czego możemy nie być w stanie przyjąć wszystkich bagaży na loty do i z wyżej wymienionych lotnisk.


“Zalecamy, aby wszyscy pasażerowie podróżujący jedynie z bagażem podręcznym rejestrowali go online, aby zminimalizować zakłócenia”


Pasażerom rejestrującym bagaż podręczny przez internet linie Ryanair przypominają, że maksymalna waga bagażu wynosi 10 kg i nie może on przekraczać wymiarów 55 x 40 x 20cm.


Linie oznajmiły, że będą aktualizować swoją witrynę informując o planowanych strajkach.


/RS Dublin/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 961

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie