Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Droższe tanie linie

19 października 2007

Tanie linie lotnicze wymyślają coraz to nowe opłaty dodatkowe, przez co pozornie tanie bilety kosztują coraz więcej. Niedługo może się okazać, że za przewóz bagażu płacimy więcej, niż wynosi cena biletu.

Be Sociable, Share!


Tanie przewoźnicy prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych opłat. Dla przykładu, węgierski Wizz Air od końca października podnosi opłaty za bagaż nadawany na lotnisku. Do tej pory pierwsza sztuka bagażu rejestrowanego była bezpłatna, teraz zaś zapłacimy za każdą walizkę. Za bagaż od końca października będziemy płacić w Wizz Air 3 euro.

Jeszcze więcej opłat dodatkowy pobiera Ryanair. Pasażer zabierający 25 kg bagażu (10 kg podręcznego i 15 kg rejestrowanego) zapłaci 40 euro za nadbagaż. Pod koniec września przewoźnik także wprowadził opłatę za odprawę na lotnisku – 3 euro za lot w jedną stronę. 


Linie lotnicze dążą do tego, by pasażerowie zabierali na pokład jak najmniejszą ilość bagażu – sugeruje „Polska”.  Dzięki mniejszemu obciążeniu samolot zużywa mniej paliwa, które stanowi nawet do 55 proc. kosztów rejsu.


Na podstawie dziennika Polska
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 863

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie