Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Droższe tanie bilety

9 lipca 2007

Nie kupimy już biletów lotniczych za kilkanaście złotych. Doba wiadomość jednak jest taka, że w reklamach linie lotnicze będą pokazywały rzeczywistą ich cenę. Dzięki temu nie będzie już przykrych niespodzianek przy płaceniu, kiedy koszt biletu za złotówkę wynosił w sumie kilkaset złotych. Parlament Europejski rozpoczyna debatę nad nowymi regułami w sprawie cen biletów. Nowe przepisy zmuszą przewoźników do podawania cen biletów lotniczych wraz ze wszystkimi opłatami i podatkami. Nowe przepisy mogą zacząć obowiązywać już za pół roku.

Be Sociable, Share!


Najczęściej niskie ceny biletów reklamują tani przewoźnicy. Dopiero drobnym drukiem podawana jest informacja o tym, że jest to cena bez podatków i opłat lotniskowych. Podczas płacenia rzeczywisty koszt podróży widoczny jest dopiero w ostatniej fazie transakcji.

Nowe przepisy przewidują, że przewoźnicy będą musieli podawać pełną cenę zarówno w reklamie, jak i na stronie internetowej. Musi ona obejmować wszystkie obowiązkowe składniki, ale takie opłaty, jak prowizja dla biura podróży czy dodatkowe ubezpieczenie mogą być z niej wyłączone.

Nie będzie także różnicowania cen w zależności od kraju pasażera. Zdarzało się, że identyfikując osobę na podstawie karty kredytowej, linie lotnicze stosowały różne rodzaje cen w poszczególnych krajach.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 3 857

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie