Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Droższe parkowanie przy Dublin Airport

27 listopada 2007

Za całodzienne pozostawienie samochodu na lotniskowym parkingu zapłacimy 40 Euro/ 28 funtów. Ci, którzy zaparkują dłużej, niż godzinę, za każdą następną zapłacą 4,50 Euro /3,22 funty. Natomiast na parkingach długookresowych dzień postoju będzie kosztował 9,50 Euro /6, 80 funtów.

Be Sociable, Share!


Władze portu lotniczego w Dublinie tłumaczą swoją decyzję tym, że lotnisko przede wszystkim musi zapewnić miejsca do zaparkowania większości klientów, którzy zwykle parkują krócej niż godzinę. Dla nich koszt się nie zmieni. Za postój do 30 min zapłacą oni 1,50 Euro/ 1 funt, natomiast do godziny samochód może stać za 3 Euro/ 2 funty.

Przedstawiciele lotniska są przekonani, że czterech z pięciu kierowców parkuje właśnie poniżej godziny. W interesach właśnie tej grupy klientów jest  zmotywowanie innych kierowców do krótszego pozostawienia samochodów na lotniskowym parkingu. 


Jednak z tym wytłumaczeniem nie zgadają się przedstawiciele taniego przewoźnika Ryanair. Twierdzą, że Dublin Airport Authority, firma zarządzająca lotniskiem w Dublinie krzywdzi pasażerów, korzystając z monopolu, który ma na lotnisku. Na podstawie cheapflights.co.uk
/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 967

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie