Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   Couldn't open rss feed in /index.php
   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dopłata paliwowa w Centralwings

2 czerwca 2008

Linie Lotnicze Centralwings, w reakcji na stale rosnące koszty paliwa lotniczego, wprowadzają do swojego cennika dopłatę paliwową. Nowa składowa ceny biletu pojawi się w systemie rezerwacyjnym przewoźnika już od 9 czerwca 2008 r.

Be Sociable, Share!


Decyzja spółki o wprowadzeniu dopłaty paliwowej jest następstwem bardzo szybkiego wzrostu cen paliwa lotniczego na całym świecie.

- Ceny paliwa lotniczego w ciągu roku wzrosły niemal dwukrotnie. Koszt paliwa jest jednym z najważniejszych składników kosztu wykonania rejsu. – powiedział Waldemar Królikowski, prezes Centralwings – Zdecydowaliśmy, że nie będziemy ukrywać przed pasażerami dopłaty paliwowej. Wprowadzamy ją jako odrębną pozycję w cenie biletu, co pozwoli nam na elastyczne reagowanie na sytuację na rynku. W przypadku gdyby ceny zaczęły spadać, będziemy mogli taką opłatę w łatwy sposób zredukować, bez kolejnego modyfikowania taryf. – dodał prezes Królikowski.


Dopłata paliwowa będzie wyszczególniona w systemie rezerwacyjnym już na etapie wyboru konkretnego rejsu i wliczana będzie automatycznie do ostatecznej ceny biletu. Do kosztów rejsów zostanie dodana opłata w wysokości od 30 do 90 złotych, w zależności od długości rejsu.


Bez zmian pozostają pozostałe warunki przewozu. Centralwings nadal bezpłatnie przewozi bagaż w ramach wyznaczonych limitów (5kg bagażu podręcznego i 20kg bagażu rejestrowanego). Nie pobierana jest również opłata za przydzielenie numerowanego miejsca w samolocie.

centralwings.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 478

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie