Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dokąd polecieć na święta – lista top 10 – najciekawsze bożonarodzeniowe cele podróży

Dokąd polecieć na święta – lista top 10 – najciekawsze bożonarodzeniowe cele podróży

19 listopada 2010

Prezentujemy subiektywną listę dziesięciu najciekawszych miejsc, które warto jest odwiedzić w okresie przedświątecznym i świątecznym. Lista według portalu www.cheapflights.co.uk

Be Sociable, Share!


Masz dość standardowego sposobu spędzania świąt? Zobacz co można robić zamiast tradycyjnego siedzenia przy stole. We wszystkie te miejsca można szybko i wygodnie udać się samolotem.

 

Nowy Jork

Miasto warte odwiedzenia przez cały rok nie tylko w porze świąt. Światła, lampiony, dekoracje świąteczne i brzuchaci mikołaje. Poza zakupami i podziwianiem wystaw sklepowych można rozerwać się jeżdżąc na łyżwach w Central Parku i obejrzeć gigantyczne świąteczne drzewko przed Rockefeller Center.

 

Rzym

Wieczne miasto ma swój urok o każdej porze roku. W okresie przedświątecznym urzeka świątecznymi dekoracjami i autentycznością celebracji, na którą z pewnością wpływa otoczenie historycznych budynków i kościołów. W Wigilię można uczestniczyć w pasterce w Watykanie lub obejrzeć jej przekaz na żywo na Placu Świętego Piotra. Dla spragnionych ruchu na świeżym powietrzu polecamy odwiedzenie kiermaszu z zabawkami i jazdę na łyżwach koło Mauzoleum Hadriana.

 

Sydney

Masz dość śniegowych bałwanów? W Sydney możesz opalać się i surfować w Wigilię. Piękna słoneczna pogoda gwarantuje oderwanie się od codziennych trosk. Polecamy obejrzenie dekoracji świątecznych w ratuszu. Zgodnie z miejscowym zwyczajem dekoracje są w tematyce Australii, jej historii oraz przyrody.

 

Edynburg

Licząca 600 lat katedra w Edynburgu jest w Wigilię wypełniona po brzegi. Pasterka urasta w tym mieście do rangi ważnego wydarzenia społecznego. Polecamy Edynburg na wypady świąteczne dla całych rodzin: dzieci będą zachwycone pokazami fajerwerków, jazdą na diabelskim młynie (prawie 55 m wysokości) i przedstawieniami w teatralnymi pantomimy.

 

Barcelona

Barcelona nie kojarzy się z pewnością z białymi typowymi świętami ze śniegiem. Ale ma swoje bogate tradycje celebrowania świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uroczystości zaczynają się w Wigilię i kończą Świętem Trzech Króli (6 stycznia). Wówczas ma miejsce wspaniała parada, której nie można przegapić. Polecamy ze względu na długość okresu świątecznego aż do początków stycznia.

 

Londyn

Akcja najbardziej znanej na świecie powieści bożonarodzeniowej toczyła się w Londynie. Jak już prawie w większości europejskich miast dekoracje i światła rozwieszane są już w połowie listopada by nastrój świąteczny trwał jak najdłużej. Na Trafalgar Square tradycyjnie stawiana jest pokaźnych rozmiarów choinka. Londyńskie sklepy przyciągają w tym okresie promocjami i wyprzedażami.

 

Whistler

Jeśli marzą ci się ciche białe święta spędzone z przyjaciółmi z dala od zgiełku zakupowego szaleństwa to Whistler jest dla ciebie. Ponadto jest to raj dla narciarzy i amatorów zimowych wycieczek.

 

Nowy Orlean

W Nowym Orleanie zabawa trwa cały rok, a w Boże Narodzenie jest jeszcze intensywniejsza. Polecamy zwiedzanie katedry, wysłuchanie świątecznych koncertów pieśni gospel, obejrzenie fascynujących dekoracji i świateł zwieszających się z balkonów w Dzielnicy Francuskiej.

 

Tromso, Norwegia

Święta Bożego Narodzenia zawsze świętuje się przy światłach, świecach, lampkach – dlaczego więc nie spędzić ich na kole polarnym? Zorzę polarną można podziwiać o tej porze roku od 18 do północy. Podczas kilku godzin faktycznego dnia polecamy uprawianie sportów zimowych.

 

Betlejem

 

Pod względem religijnym Betlejem bije na głowę wszystkie opisane wyżej miejsca. Msze, procesje wielu gałęzi chrześcijaństwa (Katolicy, Protestanci, Prawosławni…) Polecamy odwiedzenie Bayzliki Narodzenia Pańskiego, która uznawana jest za miejsce narodzin Chrystusa.


/ME/ na podstawie news.cheapflights.co.uk

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie