Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Dodatkowe loty do Skandynawii

26 lipca 2005

Austrian AirlinesAustrian Airlines wprowadziła nowe dodatkowe połączenia na trasie do Szwecji. Już od 26 września br. pasażerowie będą mogli podróżować do Göteborgu.

Be Sociable, Share!


Po wprowadzeniu na początku wakacyjnego rozkładu nowych dziennych lotów na każdej trasie austriackich linii lotniczych do Sztokholmu i Oslo, począwszy od 26 września 2005 r dodatkowe usługi będą wykonywane do drugiego z największych szwedzkich miast. W celu dopełnienia dziennych lotów na trasie Wiedeń – Göteborg -Wiedeń, poranne usługi z Wiednia będą teraz prowadzone od poniedziałku do piątku o godz. 10.10. Tym samym samoloty austriackich linii lotniczych dowiozą pasażerów do Göteborgu na godz. 12.15. Loty powrotne będą odbywały się o godz. 13 z gwarnego, centralnego ośrodka gospodarczego położonego w zachodniej części Szwecji. Samolot wyląduje w Wiedniu o godz. 15.00.

„Nowy rozkład gwarantuje szeroki zakres połączeń austriackich linii lotniczych w Wiedniu, szczególnie do i z centralnej i wschodniej Europy i na lotach międzykontynentalnych.” – mówi Soeren Olsen, Dyrektor Austrian Airlines na Polskę.

„Z Polski Austrian Airlines każdego dnia oferuje wyloty do Göteborgu, poprzez nowoczesny port przesiadkowy w Wiedniu. Do szwedzkiej miejscowości można wyruszyć z trzech miast: Warszawy, Krakowa oraz Poznania.” – dodaje Soeren Olsen.

Austriackie linie lotnicze proponują szeroką siatkę połączeń do i ze Skandynawii, z trzech polskich miast: Warszawy, Krakowa oraz Poznania. Już teraz wylatując porannym lotem z Krakowa, pasażerowie za bilet w obie strony na trasie do Sztokholmu zapłacą 599 PLN (bez opłat lotniskowych i podatków). Do Göteborgu cena biletu w obie strony wynosi 1255 PLN (bez opłat lotniskowych i podatków).

„Göteborg polecamy przede wszystkim tym, którzy podróżują w interesach. Miejscowość ta jest centrum biznesowym oferującym doskonałe warunki do prowadzenia interesów. Znajdujące się w samym centrum enklawy trzech miast: Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu sprawia, że obszar ten jest naturalnym miejscem spotkań. Ponadto bliskość różnorodnych rynków, w połączeniu ze sprawną infrastrukturą, przyciąga silny strumień międzynarodowych inwestorów.” – mówi Beata Wieteska, Specjalista ds. marketingu i Sprzedaży w Grupie Austrian Airlines.

Grupa Austrian Airlines obsługuje ponad 150 lotów tygodniowo do i z Skandynawii, włączając w to także 4 dziennie loty do Sztokholmu, 3 loty dziennie do Kopenhagi, dwa dzienne połączenia do Oslo i Göteborgu oraz podczas sezonu wakacyjnego dwa loty tygodniowo do Rejkiawiku.

W czerwcu Grupa Austrian Airlines zanotowała dalszy wzrost w ilości przewiezionych pasażerów.

Z liczbą 994 tys. przewiezionych pasażerów, Grupa Austrian Airlines zakomunikowała 12.1 proc. wzrost w ilości przewiezionych pasażerów w czerwcu 2005 r. (w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego). Wskaźnik obłożenia miejsc w samolotach wzrósł o 0,9 punktów procentowych w porównaniu do roku ubiegłego i osiągnął wartość 73.4 proc.
Całkowita ilość przewiezionych pasażerów przez samoloty oznaczone symbolem austriackich linii lotniczych w pierwszych sześciu miesiącach 2005 r. wzrosła o 1.8 proc. porównując z okresem od stycznia do czerwca 2004 r.

„Wraz z naszym docelowym dostosowaniem w produkcji i ekspansji na rynki centralnej i wschodniej Europy, oraz atrakcyjnymi i ofensywnymi kampaniami marketingowymi, takimi jak: Redticket i Silverticket, udało nam się przewieźć prawie 4.5 miliona pasażerów w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku. Tym samym osiągnęliśmy rekord w ilości przewiezionych pasażerów i stabilizację we współczynniku obłożenia miejsc w samolotach. Z drugiej strony w dalszym ciągu stoimy w obliczu ogromnych wydatków na paliwo.” – powiedział Vagn Soerensen. Dyrektor Zarządzający w Grupie Austrian Airlines.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 319

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie