Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dodatkowa opłata lotniskowa u Ryanair

Dodatkowa opłata lotniskowa u Ryanair

27 sierpnia 2007

Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły wprowadzenie dodatkowej opłaty przy check-in za…check-in. Wiadomość ta nie spotkałą się z entuzjazmem podróżujących. O co chodzi?

Be Sociable, Share!


Przewoźnik twierdzi, iż kożystanie z internetowego systemu check-in dla pasażerów podróżujących jedynie z bagażem podręcznym jest wygodne i szybkie dla obu stron – więc będzie bezpłatne. Tych jednak, którzy zdecydują się na tradycyjną formę odprawy (oraz dla pasażerów podróżujących z bagażem) zaskoczy dodatkowa opłata w wysokości 2 Funtów (3€).


Przedstawiciel Linii, Peter Shepard twierdzi: „Wprowadzenie dodatkowej opłąty za tradycyjny check-in ma na celu zachęcenie pasażerów do korzystania z naszego sprawdzonego i wygodnego systemu internetowego. Zmniejsza to kolejki i przyspiesza cala procedurę. Niestety, liczymy się z tym, iż nie wszystkim się to spodoba, ale ten krok pomoże nam upowszechnić bezpłatną, internetową procedurę boardingową, której możliwość wyboru, od 20 września będzie wyświetlałą się bezpośrednio po kupnie biletu.”


„Dla tych, którzy mimo wszystko zdecydują się na tradycyjną odprawę lub ze względu na bagaż będą musieli przez nią przejść, przygotowana została ta niewielka opłata dodatkowa.”


Ten z pozoru niewielki koszt dodatkowy, oznacza wzrost ceny biletów dla przeciętnej rodziny o 16 Funtów przy biletach w obie strony.


Ryanair już ma za sobą kilka dodatkowych opłat bagażowych – 5 Funtów za każdą część bagażu wniesioną n pokład (w jedną stronę!) oraz jedyne 5,5 Funta za każdy dodatkowy kilogram bagażu powyżej dopuszczalnej wagi, tj. 15kg.


Źródło: cheapflights.co.uk


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 3 577

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie