Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Jak latać jeszcze taniej

Do Wenecji? Może nową tanią linią lotniczą Volotea?

24 lutego 2012

Nowa niskokosztowa linia Volotea uruchomi połączenie z Wenecji do Krakowa. Pierwszy rejs odbędzie się 24 kwietnia, a loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

Be Sociable, Share!


Nowa niskokosztowa linia Volotea uruchomi połączenie z Wenecji do Krakowa. Pierwszy rejs odbędzie się 24 kwietnia, a loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

Od 24 kwietnia do 21 czerwca loty będą odbywać się w środy (wylot z Wenecji o 11:00, z Krakowa o 13:00) i w niedziele (wylot z Wenecji o 6:30, z Krakowa o 8:30). Od 22 czerwca do 30 września przewoźnik będzie latał w poniedziałki i soboty, a od października w czwartki i niedziele. Lot potrwa ok. 1,5 godziny.

Oprócz lotów do Krakowa przewoźnik uruchomi także loty krajowe z Wenecji do Brindisi, Cagliari, Olbii, Palermo i Reggio Calabria oraz międzynarodowe do Alicante, Bilbao, Bordeaux, Budapesztu, Malagi, Porto, Salonik oraz Santiago de Compostela.

Volotea to hiszpański przewoźnik stworzony przez założycieli linii Vueling, jednego z największych europejskich przewoźników niskokosztowych. Poza założycielami Carlosem Munozem i Lázaro Rosem w Volotei jest również były prezes Continental Airlines, Greg Brennemann, który pełni funkcję prezesa zarządu hiszpańskiej linii.

Pierwsza baza operacyjna Volotei będzie znajdowała się w Wenecji. Przewoźnik będzie korzystał początkowo z trzech samolotów typu Boeing 717 skonfigurowanych dla 125 pasażerów.

- Celem Volotei jest stworzenie nowych i wydajnych połączeń lotniczych pomiędzy małymi i średnimi miastami w Europie, które obecnie są słabo skomunikowane lotami bezpośrednimi – powiedział Carlos Munoz, założyciel i prezes Volotei.

Loty z Krakowa do Wenecji w 2007 r. przez jeden sezon oferowała linia Sky Europe. Od tego czasu nie istniało połączenie lotnicze pomiędzy tymi miastami.

- Cieszymy się z nowego połączenia i kolejnego przewoźnika, który będzie operował z naszego lotniska. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem, oczekiwanym przez naszych pasażerów. Ten rok zapowiada się znakomicie – to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport w rozmowie z Pasazer.com.

Wenecja to już jedenasty w tym roku nowy kierunek z Krakowa. Od ubiegłego tygodnia Ryanair lata do Budapesztu. W sezonie letnim w rozkładzie pojawią się połączenia regularne do Barcelony Girony, Billund, Majorki, Pafos (Ryanair); Dusseldorfu (Lufthansa); Moskwy (Aerofłot); Lwowa (Eurolot); Sztokholmu Arlanda (Norwegian); Wrocławia (OLT Express). Loty do Gdańska i Poznania, oferowane już przez Eurolot, uruchamia OLT Express. W sezonie letnim wracają loty do Aten (LOT), Kijowa (Aerosvit), Helsinek (Finnair) oraz Reykjaviku (Iceland Express oraz nowy przewoźnik w Kraków Airport -  WOW Air).

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie