Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Do samolotu z 8-centymetrowym nożem

4 lutego 2007

Wczoraj pisaliśmy o „nieszczelności” systemu bezpieczeństwa lotniska w Gdańsku, natomiast okazuje się, że nie jest to problem wyłącznie polski. Reporter dziennika ‚La Repubblica’ wniósł bez żadnych problemów do samolotu na rzymskim lotnisku Fiumicino niebezpieczny nóż z ostrzem o długości 8 centymetrów.

Be Sociable, Share!


Na pokład samolotu lecącego z Rzymu do Mediolanu dziennikarz Massimo Lugli, któremu towarzyszył fotoreporter, wniósł ostry japoński nóż, który schował przed tym za paskiem spodni. Później przeszedł bez najmniejszego problemu przez wszystkie kontrole, łącznie z wykrywaczem metalu. Był też przeszukiwany ręcznie. Na żadnym etapie kontroli dziennikarz nie wzbudził podejrzeń.

Dla przypomnienia, taki sam nóż został użyty przez porywaczy jednego z samolotów podczas zamachów Al-Kaidy w USA w 2001. Dziennikarska prowokacja rzymskiej gazety udowodniła, że zaostrzone normy bezpieczeństwa, obowiązujące na lotniskach w całej Unii Europejskiej od 6 listopada 2006 nie są przestrzegane na dwóch wielkich włoskich lotniskach.

/KY/ na podstawie PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 285

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie