Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Do Nowego Jorku jeszcze tylko w październiku

Do Nowego Jorku jeszcze tylko w październiku

13 września 2007

Na okres zimowy LOT ogranicza kursy z Rzeszowa do USA. W październiku odbędą się ostatnie dwa loty, na które już można rezerwować bilety. To, czy w późniejszych miesiącach będą wykonywane połączenia, zależy od ilości pasażerów w październiku. O utrzymanie całorocznych połączeń, które uruchomiono (dwa w tygodniu) w czerwcu walczyli politycy oraz władze województwa. Ponoć, to właśnie z tego regionu najwięcej osób lata do USA. LOT ostatecznie zdecydował, że z Jasionki do Nowego Jorku samoloty polecą w październiku dwa razy – 14 i 28.

Be Sociable, Share!


Na podstawie ilości osób, które skorzystają z tych połączeń ma zapaść decyzja, czy połączenia będą też w kolejnych miesiącach. Przewoźnik uruchomił rezerwację biletów na miesiąc przed odlotem, co według władz lotniska jest zbyt krótkim okresem. Według nich, taka podróż planuje się czasami z półrocznym wyprzedzeniem. Są też osoby, które twierdzą, że to celowy zabieg LOT-u, by nie uruchamiać ich w zimowych miesiącach.

Jeszcze w środę bilet na lot 14 października kosztował 1842 zł, a na 28 października 1775 zł, ale w miarę zbliżenia się tych dat bilety będą droższe. Regularne połączenia mają wrócić 1 kwietnia. Bilety na nie można będzie zarezerwować najwcześniej w styczniu.

/KY na podstawie Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 339

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie