Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dłuższy pas startowy

Dłuższy pas startowy

28 czerwca 2005

W piątek oddano do użytku zmodernizowany pas startowy na lotnisku Rzeszów – Jasionka. Dzięki temu, że wydłużono go do 3200 m stał się drugim po Okęciu pasem startowym w Polsce. Już za rok Rzeszów chce obsłużyć ponad 300 tys. pasażerów.

Be Sociable, Share!


Prace przy modernizacji i wydłużeniu pasa startowego, budowie nowoczesnej płyty postojowej, drogi kołowania i drogi samochodowej, rozpoczęły się na przełomie sierpnia i września ub. roku. Powiększony został również terminal pasażerski.

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka obsłużył w zeszłym roku niemal 74 tys. pasażerów. W tym roku pasażerów ma być ponad 100 tys., a w przyszłym nawet trzy razy więcej.

Żeby jednak lotnisko mogło się nadal rozwijać konieczne jest wybudowanie nowego terminala pasażerskiego i towarowego.

Jednak najpoważniejszym problemem rzeszowskiego lotniska, a zarazem wyzwaniem dla jego władz, jest budowa terminala pasażerskiego. Obecny budynek portu z trudem mieścił 50 pasażerów małego ATR-a. Jesienią zaczną z Jasionki latać do Londynu i do Frankfurtu 189-miejscowe boeingi 737. „Żeby była możliwa obsługa takiej liczby podróżnych powiększyliśmy nieco dotychczasowy budynek portu” – mówi Jan Straż, dyrektor rzeszowskiego portu lotniczego. „Dzięki temu hala dla pasażerów zwiększyła się prawie dwukrotnie. Do obsługi pasażerów na londyńskie i frankfurckie loty wystarczy. Istnieją jednak potrzeby uruchomienia lotniczych połączeń z Rzeszowa do wielu innych miast Europy, a także Polski” – dodaje na łamach „Super Nowości” Straż.

PK na podst. ULC, Wirtualnemedia.pl, „Super Nowości”, PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 308

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie