Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dla turysty dobre lotnisko to czyste lotnisko

30 października 2007

Najważniejszym zmartwieniem brytyjskiego turysty jest czystość w miejscu poroży – wynika z badań, przeprowadzonych przez portal TripAdvisor. O opinię zostało poproszonych 2500 turystów z całego świata.

Be Sociable, Share!


Ośmiu na dziesięciu respondentów powiedziało, że w czasie podróży najbardziej się obawiają bakterii i wirusów. Natomiast 28 procent osób uważa, że samoloty są pełne zarazków.

Turystów martwi też stopień czystości w restauracjach, hotelach oraz portach lotniczych. Aż 55 procent ankietowanych w czasie podróży myje ręce znacznie częściej niż w domu.


Wiele podróżnych zabiera z domu własne przybory higieniczne, klapki pod prysznic, ręczniki i chusteczki. Jak się okazuje, miarą dobrego lotniska dla turysty jest stopień czystości jego toalet.


W badaniach nie wypadło dobrze londyńskie lotnisko Heathrow. Tak samo jak Chicago O’Hare otrzymało ono status najmniej lubianego portu lotniczego.


Natomiast ulubionym lotniskiem podróżnych zostało Amsterdam Schiphol, a najbardziej lubianą linią lotniczą na świecie jest American Airlines. Jednak wśród pasażerów spoza USA najwięcej głosów oddano na British Airways. 


Zaskakujące wyniki otrzymał TripAdvisor w odpowiedziach na pytanie o potrzebie używania komórek w samolotach. Aż 78 respondentów jest przeciwko wprowadzeniu tej możliwości.


Aż 54 procent ankietowanych mieszkających poza Ameryką wyraziło silną chęć odwiedzenia tego kraju w ciągu najbliższych 12 miesięcy m.in. dzięki niskiemu kursowi dolara.


TripAdvisor przewiduje, że najbardziej popularnym kierunkiem w przyszłości będzie Jerba w Tunezji, a Makandi Bay w Egipcie i Phangnga w Tajlandji będą drugimi co do popularności miejscami wypoczynku.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 292

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie