Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Direct Fly wystartował, ale nie bez problemów

13 kwietnia 2006

O godzinie 06.35 we środę – 12 kwietnia, oficjalnie zaczął obowiązywać rozkład lotów siatki połączeń z 6-ciu polskich miast i 4 zagranicznych linii Direct Fly. Jednak nie obyło się bez kłopotów: samolot z Bydgoszczy do Berlina i Kopenhagi nie odleciał.

Be Sociable, Share!


Direct Fly jako pierwszy prywatny przewoźnik w Polsce oferuje połączenia bezpośrednie na trasach z Gdańska do Krakowa i Wrocławia. Direct Fly to także połączenia do najbliższych sąsiadów Polski – Danii, Niemiec i Ukrainy.  Z Bydgoszczy, Łodzi i Gdańska samoloty Direct Fly polecą  do Berlina. Z Bydgoszczy będą realizowane także loty do Kopenhagi. Z Łodzi Direct Fly być może będzie latać do Kijowa na Ukrainie. Będą to cykliczne loty czarterowe, ze względu na uregulowania prawne pomiędzy Polską a Ukrainą.


„Bardzo cieszymy się, że rynek tak pozytywnie reaguje na nasze działania. Z niecierpliwością czekamy, aż nasze samoloty wzbiją się w powietrze. Środowy poranek jest kulminacją bardzo intensywnych przygotowań trwających blisko pół roku. Direct Fly to bardzo ważny projekt dla polskiego lotnictwa. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli ogłosić start kolejnych bezpośrednich połączeń regionalnych z innych miast w Polsce” – mówił Sławomir Decewicz, Wiceprezes Direct Fly.


Jednak nie obyło się bez problemów: po południu pasażerowie, którzy w czwartek mieli polecieć inauguracyjnymi lotami do stolic Niemiec i Danii, zostali nagle poinformowani, że w żadną podróż się nie wybiorą. Ich samolot miał awarię. Na lotnisku w Łodzi, w czasie uruchamiania maszyny doszło bowiem do niekontrolowanego wzrostu temperatury silnika. „Zgodnie z procedurami musimy wyłączyć z eksploatacji ten samolot na jedną dobę. Czekamy na specjalistów ze Szwecji, którzy naprawią usterkę” – poinformował Sebastian Stępak, rzecznik prasowy Direct Fly. Zapewnia także, że wszyscy pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na czwartkowe połączenia, zostali już o tym poinformowani.


„Zaproponowaliśmy naszym klientom przebukowanie biletu na inny termin. Tym, którzy planowali się przesiąść z naszych samolotów na inne trasy, staramy się również załatwić przeloty w najkrótszym, możliwym terminie” - zapewniał Stępak. Podróżni, którzy zrezygnowali z przelotu, otrzymają zwrot pieniędzy. Rzecznik linii obiecuje, że w sobotę samolot będzie już kursował zgodnie z rozkładem.
Przewiduje, że loty na trasie Bydgoszcz-Berlin -Bydgoszcz i Bydgoszcz-Kopenhaga-Bydgoszcz zaczną się w sobotę. Saaby 340, mieszczące 34 osoby, będą latały także we wtorki i czwartki.


„Wybraliśmy Berlin i Kopenhagę po przeprowadzeniu przez nas badań oraz po konsultacjach z władzami miasta” – mówi Jan Szczepkowski, prezes linii lotniczej. Przewoźnik liczy, że do Berlina będą latali biznesmeni na liczne targi, zjazdy i konferencje odbywające się w tym mieście. Z kolei do Kopenhagi mają latać wojskowi, którzy szkolą się w bydgoskim centrum NATO oraz osoby, które na tamtejszym lotnisku przesiadają się na loty międzykontynentalne. Na razie przedstawiciele Direct Fly nie chcą zdradzać, jakie jest zainteresowanie ich ofertą. „W skali kraju zapełnienie wynosi od 20 do 50 procent. Naszym celem jest, żeby w ciągu roku średnie zapełnienie samolotu wynosiło 60 procent” – informuje Sebastian Stępak, rzecznik prasowy linii.

To ambitny plan, bo ceny biletów nowego przewoźnika niewiele różnią się od cen LOT-u. Zakładając, że z Bydgoszczy wylecimy 1 czerwca, a wrócimy 6 czerwca, bezpośrednie połączenie z Berlinem kosztuje 760,92 zł, a przez stolicę – 683,50 zł. Natomiast za podróż do i z Kopenhagi linią Direct Fly zapłacilibyśmy 1049,94 zł, a LOT-em z przesiadką – 1100,08 zł. Na korzyść Direct Fly przemawia dużo krótszy czas podróży i brak przesiadki w Warszawie.


Średnia cena biletu na trasie Warszawa-Wrocław wyniesie 307 PLN, a na trasie Warszawa-Gdańsk 314 PLN, bez opłat lotniskowych. Na pokładzie samolotów Direct Fly każdy pasażer będzie otrzymywał bezpłatny poczęstunek.


Direct Fly jest marką, pod jaką firma lotnicza Sky Express – dotąd oferująca przewozy cargo – rozpoczyna prowadzenie przewozów pasażerskich w skali regionalnej. Do projektu pasażerskiego przeznaczone są 3 turbośmigłowe samoloty Saab 340A. Każdy z nich może jednorazowo przewieźć 34 pasażerów. Samoloty są wyposażone w wygodne, skórzane fotele.


Bilety na loty regularne i czarterowe można kupić przez Internet na www.directfly.pl oraz za pośrednictwem centrum obsługi telefonicznej przewoźnika.


 


/Direct Fly, Gazeta Wybrocza/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 442

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie